نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كشف شواهدي جديدي از سيستم آبرساني ماياها

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1390/12/04
محققان در كاوش‌هاي خود در يك شهر باستاني ماياها، به شواهد جديد از سيستم آبرساني آنها دست يافتند. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، محققاني كه از سال‌ها قبل مشغول بررسي منطقه تاريخي «يوكاتان» در كشور مكزيك به ويژه هرم‌هاي شهر تاريخي مشهور «اوکسمال» هستند، در جديدترين بررسي‌هاي خود اين نتيجه رسيدند كه سيستم آبرساني ماياها بسيار پيشرفته‌تر از آن چيزي بوده كه تاكنون تصور مي‌شده است. به گزارش ساينسي ديلي‌، ماياها بر اساس بررسي‌هاي دقيق‌، محل احداث شهرهاي خود را در ارتفاعات انتخاب كرده و سيستم ويژه‌اي براي انتقال آب به مناطق مختلف شهر حتي در بالاترين نقطه هرم‌ها براي شستن خون حاصل از قرباني كردن انسان‌ها و حيوانات داشته‌اند. از سوي ديگر در تمامي شهرهاي ماياها از يك سيستم لوله‌كشي پيشرفته با استفاده از لوله‌هاي سفالي استفاده مي‌شده كه با استفاده از آن ميزان فشار آب در تمامي مناطق شهرهاي اين تمدن يكسان بوده است. ماياها مجموعه‌اي از اقوام سرخپوست در جنوب مکزيک و شمال آمريکاي مرکزي بودند كه شهرهايشان را در دل جنگل‌هاي باراني مي‌ساختند، اين در حالي است كه قوم مايا از جمله تمدن‌هاي بسيار پيشرفته آمريکاي مرکزي بودند و دستاوردهاي آنها در هنر، معماري، رياضيات و به ويژه نجوم بسيار چشمگير بوده است. بر اساس اعتقادات ماياها، جهان توسط يكي از خدايان قوم مايا كه هم در خلق انسان‌ها نقش داشته و هم خداي جنگ است، در سال 2012 ميلادي نابود مي‌شود. هم‌چنين آثار ديگري در شهر تاريخي يوكاتان وجود دارند كه نگراني‌ها درباره‌ي پايان جهان در سال 2012 را افزايش مي‌دهند. تمدن ماياها در سال‌هاي 300 تا 900 ميلادي به اوج قدرت و دانش خود رسيد و مردم آن در علوم نجوم بسيار پيشرفته بودند. از سوي ديگر مردمان تمدن مايا يك سيستم مالياتي بسيار پيشرفته داشته‌اند كه شناخت كامل آن به سال‌ها وقت نياز داشته و بر اساس آن با استفاده از شيوه‌هاي خاص ماليات هر مغازه و هر كالا را به‌طور دقيق تعيين مي‌شده است. در حدود سال 800 ميلادي، برخي از شهرهاي جنوبي تمدن مايا متروکه شده وتا سال 950 ميلادي هم بيشتر شهرهاي بزرگ ويران گرديدند. البته دليل اين موضوع مشخص نيست. تجديد حياتي در تمدن مايا، در حدود سال 1200 ميلادي به وجود آمد. اما پس از آن، در قرن شانزدهم، قلمروي مايا به دست مهاجمان اسپانيايي فتح شد.