نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

‌ایلام به دنبال رازهای هزاره پنجم قبل از میلاد تا دوره ساسانی

خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ‌ـ‌ پژوهش‌های میدانی و گمانه‌زنی به‌منظور تعیین عرصه و حریم تپه چغاخاکی در شهرستان "شیروان چرداول" استان ایلام انجام شد. این دو برنامه پژوهشی تنها عملیات باستان‌شناسی در سال جاری استان ایلام هستند. «عبدالمالک شنبه‌زاده»، معاون میراث‌فرهنگی استان ایلام دراین‌باره به CHN می‌گوید: «درحال حاضر جز پژوهش‌ میدانی و گمانه‌زنی که به‌منظور تعیین عرصه و حریم چغاخاکی در شهرستان شیروان چرداول انجام شده و همچنین لایه‌نگاری در تپه میل و تعیین عرصه و حریم آن، فعالیتی در سال جاری صورت نگرفته است.» تپه چغارخور در شهرستان آسمان آباد و روستای صیفوری واقع شده‌است. این تپه متعلق به دوره مس و سنگ و هزاره پنجم قبل از میلاد است. اما لایه نگاری‌های صورت گرفته در تپه میل نشان می‌دهد این تپه به دوره تاریخی، پارتی و ساسانی می‌رسد. به ‌گفته شنبه‌زاده، تمامی فعالیت‌های باستان‌شناسی در صورت تامین اعتبار به سال آینده موکول می‌شود. این درحالی است که کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه‌های متعلق به دوره «پیش از تاریخ» در دشت هلیلان نیز در صورت تامین اعتبار در سال آینده صورت می‌گیرد. گفته می‌شود کاوش‌های باستان‌شناسی دشت هلیلان استان ایلام قرار است پس از حدود 60 سال از سر گرفته شود. کاوش باستان‌شناسی در محوطه‌های متعلق به دوره «پیش از تاریخ» در دشت هلیلان استان ایلام پس از حدود 60 سال از سر گرفته می‌شود. دشت هلیلان در شهرستان شیروان چرداول، محوطه‌ و غارهای پیش از تاریخی دارد که در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی توسط مورتن سن، باستان‌شناس دانمارکی بررسی‌ و کاوش شدند و اکنون گزارش‌هایی که از نتیجه‌ی کار او وجود دارد، بیشتر به زبان انگلیسی است و هنوز ترجمه نشده است. این‌درحالی است که گمانه‌زنی‌ تپه چغاخاکی و لایه‌نگاری‌های تپه میل توسط باستان‌شناسان استان ایلام و به‌سرپرستی بهزاد فریادیان صورت گرفته است. معاون میراث‌فرهنگی استان ایلام اعتقاد دارد، 730 اثر ثبت شده تاریخی، طبیعی و معنوی در استان ایلام وجود دارد. درحال‌حاضر حفاری غیرمجاز در بسیاری از این آثار و محوطه‌های تاریخی با تشکیل انجمن‌های میراث‌فرهنگی در روستاها و شهرستان‌های این استان به حداقل رسیده است.