نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

نخستین اطلس عکس غارهای ایران منتشر خواهد شد

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/06/21
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ غار نوردی و غارشناسی یکی از حوزه‌های گردشگری مهیج به شمار می‌رود که کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌است. غارنوردی هم زمان با کوه نوردی در ایران مرسوم بود با این تفاوت که در آن دوره غار نوردی به معنای آنچه امروز مد نظر قرار می گیرد نبود بلکه غار گشت و غار پیمایی رواج داشت. حدود دهه 30 بود که چنگیز شیخلی اولین هیات غارشناسان ایران را بنیان گذاشت. در ادامه این روند، پس از گردهمایی سال 2008 اتحادیه جهانی غارنوردی (UIS)، غارنوردانی که در این اجلاس شرکت داشتند بر آن شدند تا با استفاده از تجربیات بزرگان این رشته قدم‌هایی را برای داشتن تشکلی غیر دولتی از علاقه‌مندان به غارنوردی فنی و متخصصین مختلف علوم زمین بردارند. "جواد نظام دوست" رییس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان در این خصوص گفت: «در این راستا کارگروه غارنوردی فدراسیون کوه نوردی از سال 88 با حضور اعضای اتحادیه جهانی غارنوردی کار خود را برای هرچه بیشتر شناساندن این بخش به جامعه آغاز کرد.» وی افزود: «این کارگروه متشکل از غارنوردانی بود که دوره های تخصصی غارنوردی را گذرانده بودند و در ادامه راه خود اقدام به تاسیس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان کردند تا درخصوص غارها و غارنوردی مشاوره های لازم را به علاقه مندان بدهند و در ضمن به بررسی غارهای مناسب برای گردشگری بپردازند.» نظام دوست با تاکید بر آنکه غارنوردی صرفا گشت و پیمایش غار نیست بلکه باید از غار درس‌های بسیار آموخت گفت: «غارنوردی حرفه‌ای ورزش نیست بلکه گردشگری ماجراجویانه توام با علم است.» به گفته این غارنورد، تنها 9 کتاب غارنوردی در ایران منتشر شده است که 5 جلد از آنها تالیف و 4 جلد از آنها ترجمه است. در این راستا انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان در صدد ترجمه و انتشار دو کتاب دیگر تحت عنوان "cave mınerals of the world" و "cave geolocy" است تا منابع مورد نیاز درخصوص اطلاعات تشکیل غار و مواد موجود در آن در اختیار علاقه مندان قرار گیرد. وی همچنین از تشکیل کارگروه آموزشی برای کارشناسان طبیعت گردی استان های مختلف خبر داد و گفت: «با تعاملی که با اداره کل طبیعت گردی معاونت گردشگری داشتیم به زودی کارگاه آموزشی غارنوردی را برای کارشناسان طبیعت گردی استان ها برگزار خواهیم کرد تا این کارشناسان با استانداردها و چگونگی گردشگری کردن یک غار آشنا شوند. این کارگاه در استان مرکزی برگزار خواهد شد.» نظام دوست در ادامه از انتشار نخستین اطلس عکس غارهای ایران خبر داد و گفت: «در صدد آن هستیم تا با همکاری عکاسان، غارنوردان و معاونت گردگشری این اطلس عکس را منتشر و در اختیار گردشگران قرار دهیم. این درحالی است که "احمد معرفت" حدود دهه 50 اولین کتاب اطلس غارهای ایران را با لیست کردن نام حدود 600 غار منتشر کرد..» "افسانه مینایی" نیز با اشاره به فعالیت هایی که انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان طی یک سال و نیم فعالت خود انجام داده است گفت: «طی این مدت 6 نمایشگاه در خصوص غارنوردی و غارشناسی برگزار کردیم که در این راستا موفق شدیم علاقه بیش از 80 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترای رشته های زمین شناسی و... را به این حوزه جلب کنیم.» وی خاطر نشان کرد: «در این راستا 100 نفر از غارنوردان تجهیز و دو دانشگاه شیراز و سیستان و بلوچستان وارد عرصه علمی غارشناسی شدند.»