نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

سقف مقبره تاریخی شیخ شهاب‌الدین اهری 30 درصد شکاف برداشت

تعداد بازدید : 205
تاریخ : 1391/05/22
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ 30 درصد شکاف در سقف مقبره تاریخی شیخ شهاب‌الدین اهری، 25 درصد آسیب دیدگی خانه امیر ارشد درشهرستان ورزقان، 30 درصد تخریب در خانه قاسم خان اهری و فروریختن چند باب مغازه در بازارتاریخی اهر میزان تخریب‌هایی است که تا این لحظه گزارش شده است. با این‌حال، رئیس اداره کل میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی اعلام کرد آثار تاریخی آذربایجان شرقی بر اثر زلزله آسیب چندانی ندیده‌اند. رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ضمن عرض تسلیت به تمام خانواده های بازماندگان زلزله عصر دیروز شهرستان های اهر، هریس و ورزقان، اعلام کرد: آثار تاریخی این شهرستان ها بر اثر زلزله عصر آسیب چندانی ندیده است. روابط‌عمومی ‌سازمان‌ میراث‌فرهنگی،‌صنایع‌دستی ‌و‌گردشگری‌آذربایجان‌شرقی، تراب محمدی با اعلام این خبر افزود: شهرستان اهر و ورزقان دارای آثار تاریخی فراوانی از دوره های مختلف است که اکثر این بناها دچار آسیب جدی نشده است. محمدی اولویت اول تمام مردم و دستگاه های دولتی را رسیدگی به مسائل انسانی و سامان دهی به اوضاع افراد آسیب دیده و خانواده های داغدار دانست و گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از سامان یافتن نسبی اوضاع خانواده‌های این سه شهرستان، رسیدگی نسبت به استحکام بخشی و حفاظت از آثار تاریخی مناطق آسیب دیده را آغاز خواهد کرد. وی با بیان اینکه تیم های کارشناسی و یگان حفاظت سازمان برای بررسی میزان خسارات احتمالی وارد شده به ابنیه و آثار تاریخی این سه شهرستان به مناطق زلزله زده وارد شده اند، گفت: تعدادی از آثار تاریخی شهرستان اهر دچار آسیب هایی شده اند. رئیس شورای فنی ثبت آثار تاریخی و فرهنگی استان در فهرست آثار ملی تشریح کرد: گنبدخانه مقبره شیخ شهاب الدین اهر (موزه ادب و عرفان) با آسیبی در حدود 20 الی 30 درصد و برش و شکافی در سقف، آسیب 10 الی 15 درصدی در کاروانسرای عباسی گویجه بل، آسیب 25 الی 30 درصدی در خانه دکتر قاسم خان اهری و فرو ریختن سقف چند مغازه در بازار تاریخی اهر فهرست آثار آسیب دیده از زلزله عصر روز شنبه را در شهر ستان تشکیل می دهند. وی گفت : خانه امیر ارشد درشهرستان ورزقان حدود 20 الی 25 درصد آسیب دیدگی دارد که شامل ترک هایی در دیوار ها و سقف این بنا می شود . محمدی خاطرنشان کرد: اخبار تکمیلی پس از بازدید کامل آثار تاریخی توسط مدیران و کارشناسان سازمان به اطلاع خواهد رسید و همچنین به زودی و پس از حاصل آمدن آرامش و ثبات نسبی در مناطق زلزله زده، مرمت و حفاظت اضطراری از ابنیه و آثار تاریخی آسیب دیده آغاز خواهد شد. وی همچنین با تسلیت مجدد به خانواده های داغدار و افراد صدمه دیده زلزله دیروز، یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز همانند تمام ارگان ها و نهادهای دولتی همگام با مردم نوع دوست آذربایجان شرقی برای یاری رسانی و ساماندهی به خانواده ها و مناطق آسیب دیده استان بسیج شده و به کمک این افراد می شتابند.