نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مرمت قاب آئینه قاجاری درکاخ‌موزه حوضخانه کاخ نیاوران

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1391/05/18
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ قاب آئینه قاجاری کاخ موزه حوضخانه توسط واحد حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی ـ تاریخی نیاوران مرمت و بهسازی شد. «فاطمه محسنی» مسئول واحد حفاظت و مرمت ضمن بیان این مطلب گفت: قاب آئینه قاجاری از نمونه آثار نمایشی در اتاق بازی کاخ موزه حوضخانه قرار گرفته که به‌دلیل ویژگی‌های خاص و منحصر به‌فرد این قاب آئینه با نمونه‌های موجود در موزه‌ها و مربوط به دوره زمانی دارای تمایز و تفاوت بسیاری است. وی افزود: وجود نقاشی آبرنگ از تصویر احمدشاه قاجار بر روی کاغذ و همچنین تفاوت در تکنیک نقاشی لاکی در دو بخش حاشیه آئینه و قاب و استفاده از هنر مشبک و منبت و نقوش گل و مرغ که نقوش رایج دوره قاجاری اهمیت ویژه‌ای به این آئینه بخشیده است. مسئول واحد حفاظت و مرمت عنوان کرد که این اثر به دلیل آسیب های مختلف بیولوژیکی، مکانیکی و شیمیایی در لایه‌های مختلف تکیه‌گاه، رنگ و ورنی به آزمایشگاه حفاظت و مرمت نقاشی کاخ انتقال یافت و پس از انجام مطالعات هنری، تاریخی و شناسایی دستگاهی رنگ‌ها، کشت قارچ، شناسایی گونه حشرات، بررسی اسیدیته چوب و کاغذ تکیه‌گاه و شناسایی نوع چوب عملیات مرمت آغاز شد. وی گفت: نسبت به آفت زدایی، قارچ زدایی اقدام و کار بازسازی بخش‌های چوبی، شیشه‌ای، مشبک و منبت با به‌کارگیری مواد دارای PH با غلظت بالا، تزریق سموم با ماندگاری بیشتر در محل حفره‌ها، از ورنی رنگ با مقاومت مناسب استفاده شد و تکیه‌گاه نقاشی و تکیه گاه غیر اسیدی در فضای قرارگرفتن نقاشی آبرنگ و همچنین ایجاد ساپورت با PH مناسب در تکیه‌گاه نقاشی از جمله فعالیت‌های حفاظت پیشگیرانه بود. این اثر پس از مرمت مجدداً به اتاق بازی واقع در کاخ موزه حوضخانه انتقال یافت. موزه حوضخانه در طبقه زیرین کاخ موزه صاحبقرانیه قرار دارد و این کاخ قدیمی‌ترین بنا در مجموعه فرهنگی ـ تاریخی نیاوران است.