نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

نگهداري اشيا‌ء تاريخي بيشاپور در چاه!

تعداد بازدید : 225
تاریخ : 1390/11/29
خبرگزاري ميراث‌فرهنگي ـ گروه ميراث‌فرهنگي ـ بااينکه معاون ميراث‌فرهنگي استان فارس شرايط اشيا موجود در بيشاپور را تاييد و شرايط حفاظت و نگهداري را مطلوب توصيف مي‌کند اما هنوز هيچ گره‌اي از مشکلات اشياء و يافته‌هاي شهر باستاني بيشاپور باز نشده است. سال‌هاست که بخشي از يک ستون سنگي با نقش‌برجسته‌هاي ساده درچاهي واقع در ضلع شمالي محوطه بيشاپور روند تخريب را پشت سر مي‌گذراند. «محسن عباسپور» عضو انجمن هم‌انديشان جوان کازرون در اين‌باره به CHN مي‌گويد: «سال‌هاست که بخشي از ستون تاريخي در عمق 4 متري چاهي که در ضلع شمالي محوطه بيشاپور واقع شده ديده مي‌شود. اما با اين‌وجود هنوز اقدامي از سوي مسئولان براي خروج اين اثر تاريخي صورت نگرفته‌است. به اعتقاد وي، با اينکه سال 89 کاوش‌هايي توسط هيات باستان‌شناسي در فاصله 5 متري اين اثر انجام شد اما اين گروه که اتفاقا به‌سرپرستي مصيب اميري مدير پايگاه ميراث فرهنگي بيشاپور بود هيچ تلاشي براي خروج اثر صورت نداد که البته تعجب بسياري از دوستداران ميراث‌فرهنگي را برانگيخت چراکه بارها با عناوين مختلف و به صورت شفاهي و مکتوب اين مسئله به مسئولان ميراث‌فرهنگي گوشزد شده بود. درحال‌حاضر بارندگي‌هاي اخير سبب شسته‌شدن بخشي از ديواره چاه شده ست و احتمال سقوط اين اثر تاريخي به عمق چاه را فراهم کرده است. به‌طوري‌که عباسپور معتقد است، درصورت افزايش دفعات بارندگي امکان شسته شدن ديواره و سقوط ستون به داخل چاه قطعي است و اين اتفاق باعث خواهد شد اثر شکسته و کاملا منهدم شود در حالي که شبهات و پرسش‌هاي فراواني از قرارگيري ستون سنگي در چاه وجود دارد. اين دوستدار ميراث‌فرهنگي در ادامه اشاره مي‌کند: اينکه بخشي از اين ستون سنگي به داخل چاه انتقال داده شده است يا اينکه ممکن است بخشي از بنايي در آنجا باشد هنوز مشخص نيست و نيازمند کاوش و بررسي دارد. مشاهدات دوستداران ميراث‌فرهنگي از ستون سنگي موجود در داخل چاه محوطه بيشاپور حاکي از آن است که اين ستون از تزئينات ساده و جنس سنگ تشکيل شده و کاملا مشابه با ستون‌هاي تاريخي شهرباستاني بيشاپور است. اما اينکه چرا اين اثر تاريخي هنوز در چاه باقي‌مانده و تلاشي براي خروج آن صورت نگرفته پرسشي است که بايد مسئولان پايگاه ميراث‌فرهنگي بيشاپور پاسخ دهند. پيش از اين در خبرهاي متعدد باستان‌شناسان و مرمت‌گران به وضعيت نگهداري اشياء تاريخي بيشاپور هشدار داده بودند اما با اين وجود هنوز اتفاق قابل‌توجهي از سوي مديران مربوط لحاظ نشده است.