نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کشته شدن خرس سیاه ایرانی در منطقه حفاظت شده بم

تعداد بازدید : 208
تاریخ : 1391/05/09
خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- منابع محلی در بم از کشته شدن یک خرس سیاه در این منطقه خبر می دهند. این خرس مسموم شده و به شکلی دلخراش مرده است. در حالی که هنوز هیچ اطلاعی از علل کشتن خرس سیاه در دست نیست، مدیرکل محیط زیست استان کرمان ضمن تایید این خبر، گفت که کارشناسان در حال بررسی دلایل مرگ این خرس هستند. «عباسعلی دامن گیر»، مدیرکل اداره محیط زیست استان کرمان در گفت و گو با CHN با تایید خبر کشته شدن خرس سیاه در بم، گفت:‌«خبر کشته شدن خرس به ما هم رسیده و ما در حال بررسی دلایل این اتفاق هستیم.» خرس های سیاه در حال حاضر در فهرست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت از منابع طبیعی، _ IUCN _ و در رده در آستانه انقراض قرار دارند و از درجه حفاظتی بالایی برخوردارهستند. هنگامی که جانوری از درجه حفاظتی برخوردار می شود به این معنی است که در 10 سال اخیر حدود 50 درصد از جمعیت این حیوان کاسته شده است. «دامن گیر» در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از این جانور در زیستگاه های استان کرمان باقی مانده است، به رقم 20 قلاده اشاره کرد. منابع غیر رسمی اما تعداد این گونه خرس در این منطقه را حداکثر 15 قلاده برآورد می کنند. با وجودی که به گفته دامن گیر، در سال های اخیر موردی مشابه در کشته شدن خرس سیاه آسیایی در استان کرمان گزارش نشده است، ‌اما در ایران ما هر سال تعداد زیادی از توله های این گونه توسط مردم محلی و شکارچیان اسیر یا کشته می شوند. این توله ها بی آزارند و تنها برای خوردن میوه به باغ ها از درختان بالا می روند و به طور معمول درهمین مواقع اسیر می شوند. پراکنش خرس سیاه آسیایی در ایران محدود به مناطق جنوب شرق شامل استان های کرمان، هرمزگان و سیستان وبلوچستان است.