نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كشف مصنوعي ديدني از مصر باستان + عکس

تعداد بازدید : 212
تاریخ : 1391/05/07
باستان‌شناسان موفق به كشف نوعي صنايع دستي با چشم گوگلي (googly-eyed) شدند كه به احتمال فراوان توسط مصريان باستان براي حفاظت جادويي كودكان و مادران باردار در مقابل نيروهاي شر مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، اين شيء به رنگ سبز كمرنگ از فيانس يعني ماده‌ سفالي ظريف حاوي سيليكا ساخته شده و قدمت آن به هزاره اول قبل از ميلاد بازمي‌گردد. مصنوع كشف شده، بس (Bes) خداي كوتوله را در حالي كه زبانش بيرون است، داراي چشماني گوگلي بوده و تاجي از پر را بر سر دارد، به نمايش مي‌گذارد. گفته مي‌شود وجود يك روزنه در قسمت بالاي صورتك براي آويزان كردنش همانند يك زنگوله استفاده مي‌شده در حالي كه روزنه دوم براي نگه‌داشتن زبانه زنگ به كار مي‌رفته است. كارولين گريوز براون يكي از موزه‌داران مركز مصر، اين شي‌ء را در مجموعه كالج وكينگ كشف كرد. اين كالج داراي بالغ بر 50 مصنوع مصري بوده كه اخيراً براي انجام مطالعات بيشتر بر روي آن‌ها به مركز مصر در دانشگاه اسوانسي امانت داده شده‌اند. به نظر مي‌رسد اين مصنوع دستي براي راندن ارواح و موجودات شر به كار مي‌رفته است. به گفته براون، در حالي كه فيانس قابل شكستن است، داراي خواص جادويي بوده و در مصر باستان معمولاً در ساخت اشيا با اهميت مذهبي يا جادويي به كار مي‌رفته است. ظاهر، زبان و تمامي ويژگي‌هاي صورت اين شيء ،هدفمند بوده و گاهي اوقات نيز دندان‌هاي تيزش را آشكار مي‌كرده كه همه اين مولفه‌ها با هدف ترساندن موجودات شر بوده است. گفته مي‌شود اين زنگوله‌ها احتمالا توسط مادران باردار يا كودكان پوشيده و يا نزديك محل خواب كودك قرار داده مي‌شده است. نظريه ديگري نيز وجود دارد مبني بر اين كه مصريان اشياي روزمره‌يي را از سفال ساخته و آن‌ها را به عنوان هديه به خدايان تقديم مي‌كردند و اين فرضيه امكان استقرار اين شي را در معبد مصري مطرح مي‌كند.