نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بزرگ‌ترين سد عصر ماياها کشف شد

تعداد بازدید : 213
تاریخ : 1391/05/03
محققان امريکايي در گواتمالا موفق به کشف بقاياي سدي شدند که به گفته آن‌ها بزرگ‌ترين سد منطقه امريکاي مرکزي در زمان حکومت ماياها بوده است. به گزارش ميراث آريا و به نقل از ساينس نيوز، باستان‌شناسان دانشگاه سينسيناتي امريکا به‌تازگي بزرگ‌ترين سد باستاني منطقه امريکاي مرکزي را به طول 260 فوت و عمق 33 فوت در شمال گواتمالا کشف کردند. اين سد که گنجايش 20 ميليون گالن (بيش از 60 ميليون ليتر) آب را داراست، به‌خوبي نشان مي‌دهد که ماياها چگونه منابع طبيعي خود را حفظ و از آن‌ها براي پشتيباني از جامعه خود به مدت بيش از 1500 سال ــ حتي در زمان خشکسالي‌ــ استفاده مي‌کردند. سرپرست گروه اکتشاف با اشاره به اهميت اين کشف گفت: هدف اصلي اين گروه، فهم بهتر روشي است که ماياها براي حفاظت از منطقه‌اي با 60 تا 80 هزار سکنه به کار مي‌بردند. وي گفت: در اين اکتشاف زماني که به سيستم پاک‌کننده آب سد برخورديم، موضوع جالب‌تر شد؛ سيستمي در دهانه خروجي سد قرار گرفته و مملو از سنگ‌هاي کوارتز براي تصفيه آب مصرفي است. باستان‌شناسان اعلام کردند اين سنگ‌ها در محدوده سکونت ماياها وجود نداشت از اين‌رو ساکنان اين منطقه بايد مسافتي 20 مايلي را براي تهيه سنگ‌ها و قرار دادنشان در دهانه خروجي سد طي مي‌کردند. باستان‌شناسان در حال انجام بررسي‌هاي بيشتر براي يافتن اطلاعات کامل‌تر از اين سد و کاربردهاي آن هستند.