نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

پرونده محور تاریخی اصفهان امسال به یونسکو ارسال می‌شود

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/05/02
تهران - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که پرونده محور تاریخی شهر اصفهان مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد و امسال به عنوان ضمیمه‌ای برای آثار ثبت‌ شده این شهر در فهرست جهانی، به یونسکو ارسال می‌شود. 'سیدمسعود علویان صدر' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: ثبت جهانی شهر تاریخی اصفهان پنج سال پیش در اجلاس یونسکو به ایران پیشنها شد تا محور فرهنگی - تاریخی اصفهان به عنوان یک میراث جهانی ماندگار شود. معاون رییس سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: از زمان ارایه این پیشنهاد از سوی یونسکو، کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کار تکمیل پرونده را آغاز کردند. علویان صدر با بیان اینکه محور فرهنگی- تاریخی اصفهان بسیاری از بناهای تاریخی این شهر را در بر می‌گیرد، ادامه داد: این پرونده، مجموعه عظیمی است زیرا بناهای تاریخی مهمی در حدفاصل مسجد عتیق و میدان امام اصفهان واقع شده‌اند که هر یک از این بناها باید به طور دقیق بررسی و اطلاعات آن گردآوری می‌شد. معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توضیح داد:پرونده محور تاریخی اصفهان مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد و امیدواریم تا پیش از پایان سال به یونسکو ارسال شود. علویان صدر تاکید کرد:از آنجا که مسجد جامع اصفهان و میدان امام این شهر در فهرست یونسکو ثبت شدند، پرونده محور تاریخی اصفهان به عنوان ضمیمه‌ای برای این دو پرونده در اختیار یونسکو قرار خواهد گرفت. به گزارش ایرنا،تاکنون سه اثر از شهر تاریخی اصفهان به ثبت جهانی رسیده‌اند که شامل میدان نقش جهان و مسجد جامع اصفهان است ضمن آنکه باغ چهل‌ستون نیز به عنوان یکی از 9 باغ ایرانی ثبت شده در یونسکو، عنوان میراث جهانی را یدک می‌کشد. محور تاریخی اصفهان نزدیک به 400 اثر میراث فرهنگی و تاریخی این شهر را در بر می‌گیرد که این محدوده از مسجدجامع اصفهان آغاز می‌شود و با گذر از بازار، چهارباغ، زاینده‌رود و پل‌های تاریخی به جلفا می‌رسد. معاون میراث فرهنگی کشور درباره راه‌اندازی پایگاه جهانی برای مسجد جامع اصفهان و گنبد کاووس که به تازگی در یونسکو به ثبت رسیده اند،گفت: از زمانی که پرونده هر بنای تاریخی برای ثبت جهانی آماده تهیه می‌شود، پایگاهی هم برای آن ایجاد می‌شود که به محض ثبت جهانی اثر، همان گروه مسوولیت پایگاه جهانی آن اثر تاریخی را بر عهده می‌گیرند.