نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کشف سفال‌هاي 6500 ساله در تپه‌هاي تاريخي زرنق

تعداد بازدید : 211
تاریخ : 1391/05/01
سفال‌های 6 هزار و 500 ساله امروز در تپه دوزده باغیر شهر َزَرنَق از توابع شهرستان هریس کشف شد . رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان‌ شرقی در بازدید از مراحل لایه ‌نگاری و کاوش در این تپه گفت : کشف سفال‌های سبدی با شاموت خمیری گیاهی ، قدمت این تپه را تا اواخر دوره نوسنگی ثابت می‌کند. محمدی افزود: در لایه‌نگاری‌های صورت گرفته تیم کاوش و باستان‌شناسی، آثار، اشیا و آویزهایی از دوره‌های مختلف تاریخی به دست آمده که قدیمی‌ترین آنها سفال‌های مربوط به اواخر دوره نوسنگی یعنی حدود 6 هزار و 500 سال پیش است. وی گفت :‌ تیم کاوش ابتدا لایه‌نگاری‌هایی را به صورت حفاری عمودی برای شناسایی لایه‌های مختلف انجام دادند و با ایجاد ترانشه‌های پلکانی لایه‌های مختلف را مشخص کردند. محمدی افزود : طبق اظهارات سرپرست تیم کاوش ، لایه ابتدایی این تپه متعلق به صدر اسلام و لایه‌های بعدی به ترتیب به کشف آثار دوره‌های ساسانی، دیوار دفاعی با پهنای حدود 9 متر با یک برج مدور ، لایه‌های دوره هخامنشی ، عصر آهن و دوره‌های مختلف مفرغی منجر شده است. رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان با تشریح آثار و اشیای به دست آمده در این لایه‌نگاری‌ها گفت : سفال‌هایی مربوط به دوره‌های ساسانی ، هخامنشی و عصر آهن ، پیکر‌های گلی و سفال‌های مفرغ قدیم ، درفش‌های استخوانی و ابزار سنگی، اجاق‌هایی مربوط به عصر مفرغ، سرنیزه‌های آهنی ، اشیا و آویزهای مختلف مفرغی آثاری هستند که دراین تپه شناسایی شده و به دست آمده‌اند. تپه تاریخی دوزده باغیر شهر زرنق بیش از یک هکتار مساحت دارد . واحد مرکزی خبر