نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

ملاقات با بزرگان سرخپوست

تعداد بازدید : 226
تاریخ : 1391/04/28
گر‌چه قاره آمريكا را قاره‌اي جديد مي‌شناسند كه تاريخ رسمي آن از دوره كشف شدنش توسط كريستف كلمب آغاز مي‌شود ولي در حقيقت اين قاره داراي ساكنان و مردماني بوده كه هزاران سال بدون هر گونه تماس با مردم ساير قاره‌ها به زندگي خود ادامه داده و تمدن خاص خود را ايجاد كردند. تمدني كه امروزه نشان‌دهنده قدمت و تاريخچه سرزميني است كه موطن اصلي سرخپوستان به شمار مي‌رفته است. يكي از مهم‌ترين آثاري كه نشان‌دهنده هنر و معماري سرخپوستان آمريكايي در زماني است كه هنوز پاي انسان‌هاي سفيد پوست اروپايي به اين قاره باز نشده بود، مجموعه مقبره هايپوگياست. پارك تيرادنترو (Tierradentro) كه يك پارك ملي و سايت مهم باستان‌شناسي در پوپايان، صد كيلومتري بوگاتا ديسي، پايتخت كلمبيا قرار گرفته است. اين پارك در سال 1995 ميلادي از سوي ميراث جهاني يونسكو به عنوان اثري تاريخي به ثبت رسيده است. اين پارك كه تاريخچه و قدمت آن به سده‌هاي ششم تا نهم ميلادي برمي‌گردد نمونه بسيار خوبي از گذشته كلمبيا به حساب مي‌آيد و مردم محلي به آن هايپوگيا مي‌گويند. هايپوگيا كه اتاق‌هاي تدفين دوره باستان كلمبياست، در يكي از كاوش‌هاي باستان‌شناسان پيدا شد كه خود به بخش‌هاي مختلفي تقسيم‌بندي مي‌شود. اين پارك جدا از اين‌كه سايت مهمي براي باستان شناسي به حساب مي‌آيد و از ارزش تاريخي بالايي برخوردار است، قطب مهم و باارزشي در صنعت گردشگري محسوب مي‌شود كه بازديدكنندگان بسياري از داخل كشور و خارج كشور براي بازديد آن به اين منطقه سفر مي‌كنند. در سرتاسر اين پارك مجسمه‌هاي ياد بود بسياري ديده مي‌شود كه چشم‌انداز پارك را بسيار زيبا و ديدني كرده‌اند. هايپوگيا يا همان اتاق‌هاي تدفين صخره‌اي، يك بخش ورودي در جهت غرب دارد كه با راه پله‌اي به اتاق اصلي هدايت مي‌شود كه نزديك به پنج تا هشت متر پايين‌تر از سطح زمين قرار گرفته است. پيرامون اين اتاق اصلي چند‌ اتاق كوچك‌تر نيز وجود دارند كه در هر كدام از آنها يك جسد وجود داشت. 100817410140نزديك به صد كوزه حاوي خاكستر مرده يا حاوي استخوان‌هاي اجداد سرخپوستان بومي منطقه نيز در اين مقبره صخره‌اي پيدا شده است كه نشان‌دهنده تنوع عجيب تدفين سرخپوستان قاره آمريكاست. از ديگر آثار ارزشمند و قابل توجه در اين مقبره، تصاوير منحصر به فرد نقاشي شده بر ديواره‌هاست. تمام ديوارهاي اين مقبره با طرح‌هايي هندسي به همراه طرح‌هايي از انسان و جانوران به رنگ‌هاي قرمز، سياه و سفيد نقاشي و تزئين شده است. متاسفانه پيش از اين‌كه اين پارك به عنوان مكاني حفاظت شده و ملي اعلام شود، برخي از اشياي آن از قبيل مجسمه، ظروف سفالي و بقاياي پارچه به سرقت رفته‌اند. ‌به طور كلي تدفين و مراسم تدفين ساكنان اين منطقه به دوره هزاره اول پس از ميلاد برمي‌گردد و از ديد باستان‌شناسان و با پژوهش آنها، تاريخ دقيق پارك ملي تيرادنترو به سده ششم تا سده نهم ميلادي بر مي‌گردد. طرح و سبك نقاشي‌هاي ديوار اتاق‌ها بسيار شبيه فرهنگ سن آگوستين است كه در جنوب كلمبيا واقع شده و مجسمه‌هاي بسيار جالب و شگفت‌انگيزي دارد. سارا زعفراني‌قزويني/جام جم