نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

اتوبان بلای جان گنبد جبلیه شد

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/04/24
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ حال گنبد جبلیه کرمان خوب نیست؛ عبور تعداد بیشماری وسیله نقیله سنگین از فاصله 600 متری، لرزش و شوک‌های خطرناکی را در گنبد ایجاد کرده است. اتوبان فعلی که با مخالفت سازمان میراث‌فرهنگی و اصرار مسئولان شهری احداث شد، نه‌تنها تعداد وسیعی محوطه باستانی را از بین برد، بلکه با عبور از اثر تاریخی "تخت دریا"، "قلی بیگ" و "گنبد جبلیه"، سلامت اثر تاریخی را تحت‌شعاع قرار داده‌است. به‌گزارش CHN، گنبد جبلیه یکی از آثار شاخص شهر کرمان به‌شمار می‌رود، اما عبور جاده‌ کمربندی در فاصله 600 متری و تردد ماشین‌آلات سنگین، این اثر تاریخی را مورد تهدید قرار داده است. این اتوبان 2 سال پیش به دستور استاندار وقت و مسئولان شهری ساخته شد. «محسن موحدی» معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی کرمان، در این‌باره به CHN می‌گوید: «هرچند اتوبان فاصله نزدیکی به گنبد جبلیه ندارد اما از جمله اقدامی بود که میراث‌فرهنگی با اجرای آن مخالفت می‌کرد. با این‌حال ارتعاشات حاصل از تردد خودروها در درازمدت بر گنبد جبلیه بی‌تاثیر نیست». به‌گفته وی، «با اینکه سازمان میراث فرهنگی در کمیسیون ماده 5 مخالفت خود را با این طرح اعلام کرد و در تصویب طرح جامع کرمان هم، به شورای عالی شهرسازی این شهر تاکید شده که اتوبان حریم تخت دریا، قلی بیگ و گنبد جبلیه را از می‌برد و قوانین میراث‌فرهنگی را نقض می‌کند اما باز هم مسئولان شهری بی‌توجه به قوانین میراث‌فرهنگی تمامی ضوابط را نقض کردند». موحدی افزود: «همواره حفظ ارزش‌های میراثی مهمتر از ارزش‌های عمرانی است به‌طوری‌که توسعه شهری باید در جهت حفظ ضوابط میراث‌فرهنگی صورت گیرد؛ چراکه یکی از اصول توسعه شهری، توجه به توسعه فرهنگی است». گنبد جبلیه در منتهی‎الیه شرقی شهر کرمان در امتداد خیابان "زر سیف"، به طرف مسجد صاحب الزمان قرار دارد. این گنبد تماما از سنگ ساخته شده و به گنبد کبدی یا گنبد گنج نیز شهرت دارد. در خصوص تاریخ دقیق ساخت این گنبد اطلاع درستی در دست نیست. آنچه از سبک معماری گنبد جبلیه استنباط می شود این است که احتمالا در اواخر ساسانیان ساخته شده، در اوایل دوره اسلامی مرمت شده و در دوره سلجوقی کامل شده‌است.