نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

جای خالی برخی اصناف در شورای مشورتی گردشگری

تعداد بازدید : 228
تاریخ : 1391/04/20
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ هفته‌ی گذشته، شاهد تشکیل «شورای مشورتی گردشگری» بودیم. در حال حاضر از گروه‌های مختلفی مانند آژانس‌داران، سازمان هواپیمایی، امور خارجه و اساتید دانشگاه در این شورا حضور دارند. این امر به طور قطع نکات مثبتی در بر دارد که مهم‌ترین آنها، نمایش فرابخشی بودن گردشگری است ولی به نظر می‌رسد همچنان جای بسیاری افراد و نهادها خالی است. به عنوان مثال در حالی که رؤسای هیئت مدیره جامعه تورگردانان و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران حضور دارند ولی نام رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در این شورا دیده نمی‌شود. همچنین با وجود اهمیتی که برای گردشگری مذهبی، گردشگری ورزشی یا گردشگری سلامت در برنامه‌ها مطرح می‌شود اما نماینده‌ای از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی زیارتی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت و یا متولیان مرتبط در این شورای مشورتی نماینده‌ای حضور ندارد. به علاوه نماینده‌ای از صنف راهنمایان گردشگری که ارتباط مستقیمی با این حوزه دارند، دیده نمی‌شود. اکبر غمخوار رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران و عضو شورای مشورتی در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان تمام ارگان‌های مرتبط با گردشگری در این شورا حضور دارند، گفت: «در حال حاضر از بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی مانند آژانس‌ها، هتل‌ها و اساتید دانشگاه نمایندگانی حضور دارند. و سعی شده جامع‌الاطراف باشد.» وی درباره هدف شورا به خبرگزاری CHN گفت: «شورا بنا دارد نکات مهمی را که در گردشگری وجود دارد، مطرح کرده و راهکار ارائه دهد.» غمخوار در پاسخ به این پرسش که شورای چه میزان برای راهکارهای ارائه‌شده قدرت اجرایی دارد، گفت: «نام شورا مبین وظیفه‌اش است، شورا مشورت می‌دهد و این سازمان میراث است که پس از آن تصمیم می‌گیرد.» وی درباره محورهای مطرح شده در شورا توضیح داد: «حدود 10 تا 15 محور در جلسه نخست مطرح شد که شورا به آنها خواهد پرداخت. نحوه اصلاح تصور ذهنی خارجیان از ایران؛ ایجاد تسهیلات ورود گردشگر در اموری مانند ویزا یا گمرک؛ سرمایه‌گذاری در مسایل زیربنایی مانند پایانه‌های هوایی و زمینی یا تسهیلات بین جاده‌ای؛ تمرکز بر بخش‌های گردشگری تخصصی مانند مذهبی، سلامت و طبیعت‌گردی؛نحوه حضور در عرصه‌های بین‌المللی از جمله نمایشگاه‌های گردشگری؛ تصویب طرح جامع گردشگری؛ معضلات فعلی؛ تعریف بسته‌های حمایتی در قبال اجرای طرح جامع هدفمندی یارانه‌ها و نحوه ترغیب سرمایه‌گذاری در گردشگری.» هر کدام از محورهای فوق، موضوعی گسترده است و نیازمند نگاه جامع متخصصان در آن عرصه و همچنین نظرات فعالانی است که با مسایل آن حوزه دست به گریبان هستند. وی در این باره گفت: «در زمان طرح هر موضوع، از دست‌اندرکاران آن حوزه دعوت خواهد شد تا بتوان با احاطه کامل به بررسی حوزه پرداخت و نظر داد.» غمخوار در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا مجری نمایشگاه‌های گردشگر مشخص شده است، به خبرگزاری CHN گفت: «در حال حاضر 24 نمایشگاه اولویت‌بندی شده‌اند که در دوره زمانی 2012 تا 2013 یعنی تا اردیبهشت سال 92، شرکت خواهیم کرد. در جلسه بعدی سعی می‌کنیم مجری را مشخص کنیم که کارهای اجرایی لازم را آغاز کند.»