نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

احداث ایستگاه مترو در ساختمان تاریخی ایرا‌ن‌پیما

تعداد بازدید : 214
تاریخ : 1391/04/19
خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه میراث:‌ ساختمان ایران پیما در شهر شیراز به گفته کارشناسان میراث فرهنگی نخستین بنایی است که در اولین سالهای قرن معاصر به سبک جدید ساخته شده و دارای بالکن‌های رو به خیابان است، این سبک از نماسازی به‌عنوان نخستین تجربه معمارانه در شیراز به شمار می‌رود. بنا ترکیبی زیبا از عناصر معماری اصیل ایرانی و الگو‌های رایج در سال 1310 است که با استفاده از آجر، سنگ، چوب و فلز ساخته شده است. گاراژ ایران پیما شیراز در تاریخ دوم آبان ماه سال هشتاد و دو در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بنا در طول سالهای گذشته آسیب های بسیار جدی دیده بود با این حال این اثر در سال های 86 و 87 با اختصاص اعتباری به مبلغ 90 میلیون تومان مرمت و بهسازی شد، این عملیات شامل مرمت، استحکام‌بخشی دیوارها، جمع‌آوری و اجرای مجدد سقف‌های (کاذب)‌ چوبی، پاکسازی و دوده‌زدایی از نمای بنا و جمع‌آوری تابلو‌های ناهمگون بود. در درون ساختمان سیلوی سیمان و مصالح متروی شیراز دیده می شود با وجود این اما مدتی است ایستگاه شماره 11 مترو شهر شیراز در محوطه درونی این بنا شروع به کار کرده است و همین مساله موجب بروز آسیب هایی جدی و غیر قابل جبران به ساختار آن شده است، علاوه بر این در ورودی اصلی این اثر یک باسکول صد تنی برای وزن کردن مصالح وارد شده به کارگاه مترو نصب شده است که مسئولان این کارگاه برای جاسازی آن بخش های زیادی از کف و پی دیوارهای بنا را تخریب کرده اند. در کنار این نیز تردد شبانه روزی و لحظه به لحظه ماشین های سنگین اعم از لودر و بیل مکانیکی و همچنین کامیون های 10 تن و برپایی یک سیلوی بزرگ سیمان در داخل محوطه موجب شده است این اثر تاریخی آسیب های بسیار جدی ببیند، بدون شک ادامه فعالیت این کارگاه ها این اثر تاریخی و باشکوه که در فهرست آثار ملی هم به ثبت رسیده را با خطرهای زیادی مواجه خواهد کرد. نمایی از چهار راه زند در سال 1310 ساختمان ایران پیما در سمت چپ دیده می شود بنای تاریخی گاراژ ایران پیما واقع در شیراز چهارراه زند، تقاطع خیابان زند و سعدی در سال 1310 به دست معمار شیرازی ابوالقاسم مهندسی با سبک معماری دوره اول پهلوی ساخته شده که از ابتدا کاربری گاراژ داشته سالها نیز از این بنای تاریخی جهت پارکینگ عمومی استفاده می شود به طوری که 70 درصد آن تخریب و جای آن را مغازه های تجاری گرفته است. این بنا با اجرای قوس در قوس در نمای جلو عمارت همراه با ترکیبی از چوب‌های منقش و آجر و کلاف‌کشی به‌وسیله آهن (در داخل عمارت) نمای بدیعی دارد. گفته می شود هنگام ساخت این بنا، مردم نیمکت و صندلی می‌چیدند و رو به روی این عمارت می‌نشستند و ساختن آن را تماشا می‌کردند. کف بنا در حال حاضر با پوشش آسفالت فرش شده و احتمالا کف اصلی در زیر وضع موجود قرار گرفته و برای دستیابی به آن نیاز به حفر چند گمانه در نقاط مختلف حیاط است. این بنا در ابتدا به گاراژ رهایی معروف بود. با این حال اما در سال 1345با تأسیس شرکت ایران‌پیما در تهران، گاراژ رهایی به‌نام گاراژ ایران‌پیما معروف شد