نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

راهکار جالب مکزیک برای جذب گردشگر

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1390/11/25
دولت مکزیک، پیشبینی اقوام مایا مبنی بر به پایان رسیدن دنیا در سال ۲۰۱۲ را دستمایه اجرای طرحی برای جذب گردشگران خارجی قرار داده است. اقوام مایا گروهی از سرخپوستان ساکن جنوب مکزیک و شمال آمریکای مرکزی بودند که از هزار سال پیش از میلاد در این مناطق زندگی میکردند. اقوام مایا ازجمله تمدنهای بسیار پیشرفته آمریکای مرکزی بودند و دستاوردهای چشمگیری در هنر، معماری، ستارهشناسی و ریاضیات داشتند. مایاها در تقویم خود پیشبینی کرده بودند که دنیا در سال ۲۰۱۲ به پایان میرسد. اگرچه غیرواقعی بودن این پیشبینی جای هیچگونه تردیدی ندارد اما هواداران فرضیههای پایان یافتن جهان به‌شدت معتقدند که این پیشبینی صحیح است. اما دولت مکزیک با استفاده از این موقعیت یک طرح گردشگری را با عنوان «دنیای مایا ۲۰۱۲» تدوین و به اجرا درآورده است که هدف آن توسعه مناطق باستانی و فرهنگی تمدن مایاست. این برنامه شامل ۵۰۰ فعالیت فرهنگی در ۱۸ ماه آینده است و مجریان آن به دنبال جذب بیشتر گردشگر به کشور خود هستند. دولت مکزیک با اجرای این طرح قصد دارد ضمن توسعه بیشتر گردشگری در ایالتهای کینتانارو، یوکاتان، چیاپاس، کامپچه و تاباسکو که سرزمین اقوام مایا بوده است، جایگاه این کشور در گردشگری جهانی را با پنج پله صعود از رتبه دهم به رتبه پنجم برساند. در همین زمینه وزیر گردشگری مکزیک گفته است: آنچه که موجب اندکی نگرانی میشود امکان برداشتهای نادرست از شعار این برنامه (دوره جدیدی آغاز میشود) است. البته بدون در نظر گرفتن جنبه آخرالزمانی آن هیچ چیز بدی در این شعار وجود ندارد. وی اظهار امیدواری کرد که هیچ کس پیشبینی پایان جهان در سال ۲۰۱۲ را جدی نگیرد. در همین حال وزارت گردشگری مکزیک از افزایش ۱۰ درصدی شمار گردشگران خارجی که از طریق هوایی از مناطق سکونت اقوام مایا در پنج استان این کشور دیدن کردهاند، خبر داد. براساس این گزارش در نیمه دوم سال ۲۰۱۱ بیش از یک میلیون و ۴۸ هزار گردشگر آمریکایی، ۳۲۶ هزار گردشگر کانادایی، ۱۴۹ هزار گردشگر انگلیسی و ۴۸ هزار گردشگر ایتالیایی از این مناطق باستانی تمدن مایا دیدن کردند. وزارت گردشگری مکزیک اعلام کرد: امسال ۱۰ میلیون دلار برای کمک به توسعه امکانات گردشگری و غنای فرهنگی تمدن مایا سرمایهگذاری میشود تا به افزایش شمار گردشگران کمک کند. گلوریا گوارا مانزو وزیر گردشگری مکزیک در جریان معرفی برنامه «دنیای مایا ۲۰۱۲» در نمایشگاه بینالمللی گردشگری فیتور در مادرید، همکاری و همگرایی را فاکتورهای اساسی در توسعه بخش توریستی مناطق سکونت مایا توصیف کرد. وی تاکید کرد: منطقه استقرار تمدن مایا از ظرفیت بزرگ گردشگری شامل ۱۰۰ ناحیه باستانی، ۱۷ میراث جهانی و امکانات زیربنایی برخوردار است. مترجم: حسن ابراهیمی