نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

هرم 7‌ميليون ‌ساله دريايي

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/04/14
وقتي صحبت از هرم پيش مي‌آيد، ذهن آدمي ناخودآگاه متوجه اهرام سه‌گانه مصر و شن و ماسه بيابان‌ها و ابوالهول مي‌شود. اهرامي كه هر يك براي نگهداري پيكر موميايي شده يكي از فراعنه مصر در هزاران سال پيش و با تلاش طاقت‌فرساي هزاران كارگر ساخته شده است. از اين اهرام سه‌گانه كه بگذريم در جايي كه اصلا تصورش را هم نمي‌توان كرد؛ هرم مشهور ديگري وجود دارد كه به‌هرم دريايي معروف است. برخلاف اهرام مصر، اين هرم دريايي ساخت دست بشر نبوده و موميايي هيچ فرعوني‌ هم در آن قرار ندارد، بلكه اين هرم دريايي بقاياي گدازه‌هاي آتشفشاني است كه در زمان‌هاي خيلي دور، يعني چيزي حدود هفت ميليون سال پيش از دريا سر بر آورده و به مرور زمان بر اثر فرسايش موج‌ها و باد و باران به شكل امروزي خود تبديل شده است. اين هرم دريايي در 20 كيلومتري جزيره لرد هاوو تقريبا جايي بين استراليا و نيوزيلند در اقيانوس آرام قرار گرفته است. مي‌توان اين هرم را راس قله كوهي آذرين دانست كه بخش اصلي آن در زير اقيانوس واقع شده و به شكل جزيره‌اي درآمده است. جزيره‌اي كه تقريبا خالي از حيات و پوشش گياهي است و به تنهايي در ميان اقيانوس سر برافراشته است. اين هرم دريايي علاوه بر فرم و شكل خاص خود به دليل اين كه بلندترين توده آتشفشاني شناخته شده در جهان نيز هست، داراي شهرت زيادي است؛ شهرتي كه باعث شده پژوهشگران، افراد ماجراجو و گردشگران زيادي از اقصي نقاط دنيا براي ديدن اين هرم به اقيانوس آرام سفر كنند؛ البته نزديك شدن به اين هرم چندان هم كار راحتي نيست، زيرا در اطراف آن تعدادي هرم كوچك‌تر در زير آب وجود دارد كه خطر برخورد كشتي‌ها و آسيب ديدن بدنه آنها هنگام نزديك شدن به اين هرم را بسيار بالا مي‌برد. نامگذاري اين عارضه طبيعي به نام هرم دريايي ‌سال 1788 و همزمان با كشف اين منطقه توسط ستوان هنري ليگبردبال صورت گرفت و نخستين پژوهشگري كه به اين هرم دريايي پا گذاشت‌ و آن را بررسي كرد، زمين‌شناس آمريكايي به نام هنري ‌ويكينسون بود كه ‌سال 1882 به اين محل آمد، ولي نتوانست به قله هرم صعود كند. كم‌كم شهرت اين هرم دريايي در سطح دنيا گسترده شد و آوازه آن در روزنامه‌هاي آن روزگار پيچيد و بحث‌هاي زيادي در محافل علمي در اين مورد صورت پذيرفت و همين موضوع بهانه‌اي شد تا اعضاي كلوپ صخره‌نوردي سيدني تصميم به‌فتح اين قله بگيرند. تصميمي كه در ‌نهايت ‌14 فوريه سال 1965 به آن جامه‌عمل پوشانده شد و براي نخستين بار پاي يك انسان به‌قله اين هرم هفت ميليون ساله رسيد؛ البته اين صعود كار آساني نبود‌ ‌و اعضاي گروه پس از تمرين‌هاي طاقت‌فرسا و به همراه داشتن تجهيزات حرفه‌اي، قادر به انجام اين مهم شدند. در ابتدا تصور مي‌شد اين هرم هفت ميليون ساله به كلي خالي از سكنه باشد، ولي تحقيقات بعدي نشان داد كه در اطراف قله اين جزيره گونه‌هايي منحصر به فرد از حشرات زندگي مي‌كنند؛ اين موضوع موجب حيرت و شگفتي دانشمندان شد، زيرا از نزديك‌ترين خشكي تا اين محل چيزي حدود 20 كيلومتر فاصله است و كسي نمي‌داند كه اين حشرات به چه دليل و در چه زماني اين فاصله را طي كرده و به اين خشكي بدون گياه آمده‌اند. به هر روي امروزه اين هرم دريايي يكي از جاذبه‌هاي اصلي گردشگري اين منطقه به شمار رفته و گردشگران زيادي با قايق‌هاي تفريحي به ديدن آن مي‌روند و ‌هر از گاهي نيز افراد ماجراجو با سفر به اين هرم تلاش مي‌كنند تا به قله آن صعود كنند.