نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

اندونزی سیستم آبیاری خود را جهانی می‌کند

تعداد بازدید : 215
تاریخ : 1391/04/10
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه بین‌الملل ـ درشرایط بحران جهانی آب و در شرایطی که سازه‌های کهن آبیاری ایران در نواحی کویری رو به مرگ و آلودگی می‌روند، اندونزی می‌کوشد در مسابقه جهانی برای ثبت مفاخر بشری در این راستا، سیستم‌ آبیاری سنتی "سوباک" را به عنوان یک میراث بشری به این فهرست افزوده و به جهان معرفی کند. به گزارش "جاکارتاپست"، وزیر فرهنگ اندونزی با اعلام این مطلب گفت: «جهان با این اقدام به میراث اندونزی می‌بالد و ما از همه حمایت‌هایی که دراین‎باره صورت گرفت سپاسگزاریم.» روش‌های احداث، پاکسازی و نگاهداری از کانال‌ها و سدها از دیگر ویژگی‌های این سیستم آبیاری است که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. ویژگی مهم دیگر این سیستم، شکل گیری نظام آیینی خاص این منطقه و نیز احداث معبد سوباک و فستیوال ویژه آن است که جذابیت فرهنگی آن را دوچندان کرده‌است. این درحالی است که ایران با پیشینه تاریخی کهن در ساخت و بهره‌برداری از سازه‌های آبی شهرت جهانی دارد و یک اثر به همین نام را در شوشتر به ثبت جهانی رسانده‌است. از سوی دیگر به رغم تلاش‌ها و هشدار کارشناسان برای احیا و حفاظت از این سازه‌ها، بسیاری از آثار به جا مانده مورد بی‌توجهی و تخریب های جدی قرار گرفته اند. طبق گزارش جاکارتا پست، یونسکو "سوباک" را به عنوان نوعی سازمان دموکراتیک و مردمی معرفی کرده که از طریق آن زمین‌های کشاورزی سکنه این منطقه با استفاده از یک منبع واحد ذخیره آب، طبق طرحی منظم و سازمان یافته آبیاری می‌شود. این سازماندهی به نحوی است که توزیع آب برای همه زمین‌ها به گونه‌ای کنترل شده، هدایت شود. همچنین روش‌های احداث، پاکسازی و نگاهداری ازکانال‌ها و سدها ازدیگر ویژگی‌های این سیستم آبیاری است که مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. ویژگی مهم دیگر این سیستم، شکل گیری نظام آیینی خاص این منطقه و نیز احداث معبد سوباک و فستیوال ویژه آن است که جذابیت فرهنگی آن را دوچندان کرده است. برنج مهم‌ترین عنصرغذایی در بالی است که مردم بالی معتقدند هدیه‌ای از خداست و نخستین برداشت این محصول طبق آیین‌های خاصی به طور نمادین به خدا بازگرداننده می‌شود. این مراسم آیینی در همه مراحل رشد گیاه برنج، به اشکال خاصی اجرا می‌شود. هدف اصلی مقامات اندونزی از ثبت این اثر به عنوان یک اثر جهانی، ضمن ارتقای پرستیژ بین‌المللی و فرهنگی خود، معرفی این منطقه در سطح جهانی است و از هم اکنون محاسبه و بررسی درآمدهای توریستی و فرصت‌های تجاری در صورت ثبت این اثر در فهرست میراث جهانی درمیان رسانه‌ها و کارشناسان داخلی و خارجی آن آغاز شده‌است. آسیاب‎های آبی دزفول - عکس از : محمد حسین گلنشان تلاش کشورهایی همانند اندونزی در شرایطی صورت می‌گیرد که در ایران سازه‌ها و سیستم‌های آبیاری بسیار کهن‌تر، پیچید‌ه‌تر و حیاتی‌تر ازجمله قنات‌های یزدو کرمان وجود دارد که به دلیل بی‏توجهی، اکثرا دچارخشکی عمدی و انواع آلودگی‌ها شده‌اند. همچنین سیستم‌های آبیاری دزفول نمونه‎ای دیگر است. این سیستم آبیاری، سیستم پیشرفته ساسانی بوده و رومن گریشمن آن را قدیمی‌ترین سیستم‎های آبیاری جهان در دوره باستان معرفی کرده‌‎است. وی قدمت آن را در حدود 1400 تا 1500 سال دانسته که با نحوه قرار گرفتن آسیاب‌ها، از گذشته‌های دور کارکرد سد نیز داشته‌اند. این سازه‌ها ضمن هدایت آب به زمین‌های مور دنظر، در زمان مورد نیاز می‌توانست سطح رودخانه را برای اموری نظیر آبرسانی و یا آب کشاورزی بالا یا پایین برد.