نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كشف نشانه‌هايي از تقويم ماياها در گوآتمالا

تعداد بازدید : 222
تاریخ : 1391/04/10
يك لوح سنگي كه مطالبي را درباره‌ي تقويم ماياها بيان مي‌كند در مقبره‌اي در گوآتمالا كشف شد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، تيمي متشكل از باستان‌شناسان بين‌‌المللي در جريان كاوش‌هاي خود در يك محوطه تاريخي برجاي مانده از تمدن مايا در گوآتمالا موفق به كشف يك لوح سنگي شدند كه مطالبي را درباره تقويم ماياها بيان مي‌كند. به گزارش هريتيج‌كي، اين لوح سنگي كه بخش‌هايي از آن به مرور زمان از بين رفته در مقبره يكي از حاكمان تمدن مايا در محوطه ‌تاريخي مشهور «لاكورنا» كشف شد، مطالبي را درباره‌ي تقويم ماياها كه براساس آن جهان در سال 2012 پايان مي‌يابد را بيان مي‌كند. ماياها مجموعه‌اي از اقوام سرخ‌پوست در جنوب مکزيک و شمال آمريکاي مرکزي بودند كه شهرهايشان را در دل جنگل‌هاي باراني مي‌ساختند، اين در حاليست كه قوم مايا از جمله تمدن‌هاي بسيار پيشرفته آمريکاي مرکزي بودند و دست‌آوردهاي آنها در هنر، معماري، رياضيات و به ويژه نجوم بسيار چشمگير بوده است. بر اساس اعتقادات ماياها، جهان توسط يكي از خدايان قوم مايا كه هم در خلق انسان‌ها نقش داشته و هم خداي جنگ است، در سال 2012 ميلادي نابود مي‌شود. هم‌چنين آثار ديگري در شهر تاريخي ياكوتان وجود دارند كه نگراني‌ها درباره‌ي پايان جهان در سال 2012 را افزايش مي‌دهند. تمدن مايا در سال‌هاي 300 تا 900 ميلادي به اوج قدرت و دانش خود رسيد و مردم آن در علوم نجوم بسيار پيشرفته بودند. اين در حاليست كه از سال‌ها قبل، گروهي از باستان‌شناسان چندمليتي درحال بررسي محوطه‌هاي تاريخي به‌جا مانده از مردم اين تمدن در كشورهاي آمريكاي جنوبي هستند. باستان‌شناسان در تحقيقات خود به اين نتيجه رسيده‌اند كه مردم اين تمدن در سال‌هاي حيات تمدن ماياها، نظام اقتصادي خاصي داشته و براساس شيوه‌هاي خاص ماليات هر مغازه و ماليات هر كالا را به‌طور دقيق تعيين مي‌كردند. البته در حدود سال 800 ميلادي، برخي از شهرهاي جنوبي تمدن مايا متروکه شدند و تا سال 950 ميلادي هم بيشتر شهرهاي بزرگ ويران شد كه دليل اين موضوع مشخص نيست، ولي برخي از محققان تئوري وقوع خشكسالي را مطرح كرده‌اند. تجديد حياتي در تمدن مايا، در حدود سال 1200 ميلادي به وجود آمد. اما پس از آن، در قرن شانزدهم، قلمروي مايا به دست مهاجمان اسپانيايي فتح شد.