نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

فلورانس؛ جایی که رنسانس متولد شد+ عکس

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/04/04
هم اکنون شهرهای کمی در اروپا هستند که می توان با قدم زدن در آن خود را در قرون گذشته احساس کرد. یکی از شهرهای قدیمی اروپا فلورانس است که در کنار رم و ونیز می تواند مثلث طلایی ایتالیا در قرون گذشته محسوب شود. گرچه ایتالیا وحدت سیاسی امروزش را در قرون گذشته نداشت، اما هرکدام از آن دوک نشینها و پادشاهی های کوچک که بین اطریش و پروس و فرانسه دست به دست می شدند الان زیر پرچم ایتالیاهستند. فلورانس یکی از شهرهای تاریخی و بسیار زیبا در ایتالیا است و پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا محسوب می شود. فلورانس از سال 1865 تا 1870 پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده‌است. در سده‌های میانه فلورانس کانون بازرگانی و امور مالی اروپا بوده و بعدها رنسانس ایتالیا از این شهر آغاز شد. خاندان مدیچی سال‌های طولانی در شهر فلورانس فرمانروایی داشتند. انواع هنر به‌ویژه هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد به طوری که این شهر را به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری اروپا تبدیل کرده‌است. فلورانس همچنین بیش از چهل موزه و نگارخانهٔ هنری دارد که مهم‌ترین آن‌ها گالریا دلیی اوفیتزی و پالاتزو پیتی به‌شمار می‌آید. مرکز تاریخی فلورانس مرکز تاریخی فلورانس ناحیهٔ یکم فلورانس است و در سال 1982 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. یونسکو از این ناحیه به عنوان گنجینه‌ای از آثار هنری و معماری یاد می‌کند که در دوران طلایی فلورانس و در پی قدرت اقتصادی و تجاری آن در این دوران پدید آمد. کلیسای جامع فلورانس و برج جیوتو در کنار و کلیسای سنت جان در جلوی آن، کاخ مدیچی، کلیسای سن لورنس، موزه سن مارک، مجسمه داوود و بپتیستری سن جووانی برخی از این آثار هستند. مرکز تاریخی فلورانس کلیسای جامع فلورانس به سبک معماری گوتیک در سال 1296 میلادی براساس طراحی آرنولفو دی کامبیو شروع به ساخت شد. در سال 1436 با مهندسی فیلیپو برونلسکی (Filippo Brunelleschi) گنبد آن ساخته شد. خود فیلیپو برونلسکی در همین کلیسا دفن است. مجسمه داوود مجسمه داوود در سال 1504 میلادی، به وسیله میکل‌آنژ، نقاش و مجسمه‌ساز برجسته ایتالیائی ساخته شد. تندیس داوود، 5٫17 متر ارتفاع دارد و از سنگ مرمر ساخته شده‌است. تندیس داوود از شاهکارهای عصر رُنسانس محسوب می‌شود. ارتفاع مجسمه 5٫17 تندیس داوود، به عنوان شکست‌دهنده گولیات(جالوت)، سمبل و نماد شهر فلورانس نیز محسوب می‌شود. از این مجسمه تا سال 1873 میلادی، در فضای باز نگهداری می‌شد. مجسمه داوود در جریان شورش سال 1571 آسیب دید، از این روی به گالری آکادمی هنرهای فلورانس انتقال یافت و تاکنون در آن مکان قرار دارد. هادی معیری نژاد - خبرآنلاین