نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كوچكترين شهر دنيا کجاست؟/ عکس

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/03/31
يکي از شهرهاي شمال غربي كشور كرواسي که داراي جمعيت 17 نفري بوده به عنوان كوچكترين شهر دنيا در گينس ثبت شده است. به گزارش بازار خبر شهر كوچك هام واقع در بخش مركزي ايستريا در شمال غربي كشور كرواسي که داراي جمعيت 17 نفري بوده به عنوان كوچكترين شهر دنيا در گينس ثبت شده است. سمت غربي اين شهر به ديوار محصور شده است و در بقيه قسمت‌هاي باقي‌مانده، خانه‌ها هستند كه همچون ديوارهاي دفاعي عمل مي‌كنند. در اسناد و مدارك قديمي، نام شهر هام براي اولين بار در سال 1102 مطرح شده است. ساختمان‌هاي قديمي‌تر، بازسازي شده‌اند، به جز مدرسه ايتاليايي ساخته شده در قرن 19، هيچ ساختمان جديدي از قرن 11 تاكنون ساخته نشده است. شهر كوچك هام، يكي از نمونه‌هاي نادر توسعه شهري است كه در درون ديوارهاي قرون وسطي محصور شده است. با وجودي كه اين شهر فقط داراي دو خيابان است، اما از مقامات منتخب و دولت محلي برخوردار است. هر سال در روز موسوم به «روز هام»، تمام مردان شهر بر اساس يك رسم قديمي در يك مكان سرپوشيده جمع مي‌شوند و رأي‌هاي خود را براي انتخاب بخشداران بر روي يك چوب، موسوم به «رابوس» حك مي‌كنند. بخشدار شهر موظف به برگزاري مباحثات در بين ساكنان و تعيين مجازات براي بي‌نظمي در شهر هام و روستاهاي پيرامون مي‌باشد. علاوه بر اين كه اين شهر، كوچكترين شهر جهان است، به عنوان زادگاه الفباي «گلاگولتيك» هم شناخته مي‌شود. گلاگولتيك، اولين الفباي زبان اسلاوي است. اولين كتب اسلاوي به اين زبان نوشته شده‌اند. اين الفبا شامل 38 حرف است. شبيه هيچ يك از الفباهاي اروپايي يا آسيايي نيستند. مسير گلاگولتيك به پاي تپه‌هاي راك، منتهي مي‌شود. شهر كوچك ديگري در بخش ايستريا كه به خاطر فرهنگ اوليه كرواسي و اسلاوي، معروف است. شهر هام، سرزمين افسانه‌هاي عرفاني است. بر اساس يكي از اين افسانه‌ها، غول‌ها قبل از انسان‌ها، ساكن ايستريا بودند. آنها بعد از ساختن مجموعه شهرهاي كوچك در ايستريا، از سنگ‌هاي باقي‌مانده براي ساخت شهر هام استفاده كردند.