نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

قدیمی‌ترین سرشماری عمومی نفوس در ژاپن کشف شد

تعداد بازدید : 208
تاریخ : 1391/03/27
یک تیم ازباستان شناسان ژاپنی در اوزاکا موفق به کشف لوحه چوبی متعلق به قرن هفدهم میلادی شدند که حاوی آمار سرشماری مربوط به سکنه شهر 'دازایفو فوکوکا' واقع در جنوب شرقی ژاپن است. به گزارش میراث به نقل از شینهوا کارشناسان احتمال می‌دهند این لوحه‌های چوبی، قدیمی‌ترین نمونه ثبت آمار و سرشماری نفوس درتاریخ ژاپن باشد. تیم کاوش همچنین پس از بررسی این لوحه‌ها با پرتوهای مادون قرمز دریافتند که نوشته‌های کاملا روشنی روی این لوحه‌ها به اندازه 31 سانتی متر طول و هشت سانتی متر عرض حک شده‌است. درمیان کلمات نوشته‌شده بر روی هر دو طرف این لوحه‌ها، دست کم نام 16 خانواده با لقب و روابط میان آن‌ها ثبت شده‌است. در شرح حال و آمارارائه شده، همچنین برخی کلمات مربوط به تغییر نشانی و یا نام‌ تاریخی مکان‌های مختلف آمده است. نام‌هایی که تنها در دوره زمانی میان سال‌های 685 تا 701 مورد استفاده بوده‌است. این لوحه‌ها عموما به عنوان دفاتر ثبت احوال و آمار کنونی در دوران باستان عمل می‌کرده‌است. "نبوهیدا یامامورا" سخنگوی بخش میراث فرهنگی شهر اوزاکا با اعلام این مطلب افزوده‌است که هرچند لوحه‌های چوبی مشابهی درمناطق دیگر ژاپن بدست آمده، اما این لوحه‌ها عمدتا به قرن 18 میلادی باز می‌گردند درنتیجه اثر کشف شده در دازایفو به عنوان کهن‌ترین گزارش آماری درباره اطلاعات سکنه محلی در کشور شناخته می‌شود. وی می‌گوید:«کشف این اثر حادثه‌ای تاریخی است که نشان می‌دهد دولت‌ها در دوران باستان چگونه مردم را در مناطق جنوب غربی ژاپن تا پیش از دوران حکومت سلسله "نارا" اداره می‌کرده‌اند. تا زمان قدرت‌گیری سلسه "نارا" که با فرمان "تاایهوریتسوریو" مدیریت کشور تحت سیستم کدهای قانونی درآمد. طبق این گزارش تیم کاوش ازماه مارس 2012 تاکنون، موفق به کشف منطقه‌ای درحدود 370 هکتار شده‌ که درآن مجموعا 10 لوحه چوبی ازاین دست تا دوشنبه گذشته بدست آمده‌است.