نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

ميراث نم کشيده

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/03/27
كاشان با آثار فرهنگی و تاریخی فراوانش یكی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای كشور به حساب می‌آید. تپه‌های سیلك با قدمت هفت‌ هزارساله‌اش سند خوبی است كه مردمان این منطقه از كویر، بی‌تكیه بر موهبت‌های آسمانی دستشان را به زانوی خود گرفته‌اند و چیزی ساخته‌اند كه نمونه‌اش را كمتر در میان شهرهای ایران می‌توان جستجو كرد. وجود آثار فرهنگی و تاریخی ریز و درشتی در گوشه‌گوشه شهر، گواهی است بر این ادعا. در طول سال و بخصوص در فصل بهار ـ از زمان شروع مسافرت‌های نوروزی تا موسم‌ گلابگیری ـ جاذبه‌های توریستی مختلف، مسافران بسیاری را به این شهر می‌كشاند تا از نزدیك در فضایی كه شاعران و بزرگان بسیاری در فضایش تنفس كرده‌اند، قدم بزنند و راز این نكته را دریابند كه چرا شاعر لطیف و عارف‌مسلكی مثل سهراب با افتخار بلندترین و معروف‌ترین شعرش «صدای پای آب» را با انتسابش به كاشان شروع می‌كند. اما متأسفانه میراث فرهنگی به‌جا مانده از گذشتگان این روزها حال و روز خوبی ندارد و كم‌كم شنیدن خبرهای نه‌چندان خوب از این حوزه در حال تبدیل‌شدن به یك سنت رسانه‌ای است. خشكاندن و بریدن بیش از ۲۰۰ سروناز ۴۰۰ ساله باغ فین، سرقت كوبه‌های در مسجد آقابزرگ، شكستن شیشه ویترین و بعضی اشیای موزه باغ فین، قطع چنار هزار ساله نیاسر، عدم رعایت حریم تپه‌های سیلك و ادامه ساخت‌وساز در این منطقه، سرقت آجرهای منار زین‌الدین، ناهماهنگی میراث و شهرداری و خراب شدن گذر تاریخی تبریزی‌ها و موارد دیگری كه خیلی‌هایش به گوش من و شما هم نمی‌رسد، نمونه كوچكی از خبرهایی هستند كه در این چند سال اخیر منتشر شده‌اند. مسافران نوروزی این شهر حالا به‌جای حجم انبوه سرونازهای سربه‌فلك كشیده 200 ساله باغ فین، با منظره غم‌انگیزی از درختان سربریده‌ای روبه‌رو می‌شوند كه مثل نخل‌های بی‌سر جنوب، داغ جنگ و هجوم و ویرانی را برایشان زنده می‌كند ؛ اتفاق غیرقابل جبرانی كه از هرجهت از یك فاجعه بزرگ ملی چیزی كم ندارد. یكی از آخرین و عجیب‌ و غریب‌ترین مشكلات پيش آمده براي آثار فرهنگي و تاريخي، نم‌كشیدن حمام باغ فین به دلیل سهل‌انگاری پیمانكار و بازماندن طولانی‌مدت شیر آب بود. این اتفاق ناگوار برای حمام باغ فین كه به دلیل مكان قتل امیركبیر، صدراعظم اصلاح‌طلب ناصرالدین‌شاه شهرت یافته با واكنش جدی رسانه‌ها و نشریات محلی و سراسری روبه‌رو شد و عنوان میراث نم‌كشیده را برای وارثان این میراث فرهنگی به ارمغان آورد، اما كمتر از دو هفته بعد به‌جای جبران مافات، بار دیگر این اتفاق تكرار شد تا ابعاد این فاجعه ساده از چیزی كه بود بیشتر گسترش پیدا كند. جابر تواضعي - جام جم