نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

گشایش 'خانه نساجی سنتی یزد' جاذبه‌ای برای حضور گردشگران

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/03/25
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ "خانه نساجی سنتی یزد" تیر ماه سال جاری در محله فهادان، جنب زندان اسکندر جهت احیای نساجی سنتی و تولید پارچه‌های دستباف با همکاری سازمان میراث و گردشگری یزد، توسط "سید ولی هاشمیه مروستی"، "غلامرضا ملک ثابت" و "مهدی زحمتکش" گشایش خواهد یافت. "سید ولی هاشمیه مروستی" یکی از سرمایه‌گذاران "خانه نساجی سنتی یزد" است که سالهاست در حوزه بافت پارچه‌های سنتی ایران از جمله ترمه، زری و مخمل فعالیت می‌کند. وی در گفت‌وگو با CHN‌ درخصوص گشایش "خانه نساجی سنتی یزد" گفت: «نساجی سنتی در ایران دارای قدمت طولانی است. هرچند پس از دوره صفوی مورد بی‌توجهی قرار گرفت و از میزان تولید و کیفیت آن به تدریج کاسته شد و امروزه تقریبا رو به فراموشی است، ولی سعی ما بر آن بود تا با گشایش "خانه نساجی سنتی یزد" در صدد احیای روش‌های کهن تولید و بافت منسوجاتی همچون ترمه، زری، مخمل،‌ ابریشم و احرامی برآییم.» به گفته این صنعتگر، قرار است علاوه بر بافت و ارائه پارچه‌های دستباف و منقوش دراین مرکز، محصولاتی مانند مانتو، کیف و کفش که از این پارچه‌ها تولید شده نیز در اختیار گردشگران قرار گیرد. همچنین دستگاه‌های بافندگی دستی که به روش‌های سنتی کار می‌کنند در اختیار علاقه‌مندان و هنرمندان صنایع دستی قرار خواهد گرفت. مروستی با اشاره به ارائه تکنیک‌های بافت انواع منسوجات قدیمی در این کارگاه گفت: «تکنیک بافت ترمه، زری و مخمل به لحاظ داشتن دستور و گوشواره کش و بافنده برای گردشگران جذابیت‌های بسیاری دارد. هرچند رسم و رسوم خاصی برای بافت این نوع پارچه‌ها وجود ندارد ولی مراحل بافت و استفاده از دستگاه بافندگی می‌تواند جاذبه‌ای برای حضور گردشگران در این کارگاه باشد.» به گفته وی تاکنون حدود 50 میلیون تومان هزینه ساخت و راه‌اندازی "خانه نساجی سنتی یزد" شده‌است و قرار است در تیرماه سال جاری گشایش یابد.