نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

پارک باستان شناسی در منطقه آزاد ارس ایجاد می شود

تعداد بازدید : 205
تاریخ : 1390/11/24
وجود تمدن های "کورااَرس و مفرخ" و پیدا شدن سابقه های زیست بشر با قدمت 3 هزار ساله و تعدد محوطه های باستانی در منطقه آزاد ارس اهمیت وجود پارک باستان شناسی را دوچندان کرده است. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری این سازمان با اشاره به کشف تمدن های کورااَرس و مفرخ و تعدد محوطه های باستانی در محدوده منطقه آزاد ارس گفت: سابقه زيست بشر در این منطقه بر اساس داده‌هاي حاصل از آخرين مطالعات و کاوش‌هاي باستان‌شناسي تا حدود سه هزار سال قبل از میلاد تعيين و تاييد شده است. دکتر عادل نجف زاده با بيان اينکه تحقيقات سال های اخير در چند محوطه تاریخی محدوده منطقه آزاد ارس گواه دیرینه بودن زیست بشر برخلاف برخی گمان های اشتباه است، خاطرنشان کرد: این تحقیقات در محل باستانی کول تپه هادیشهر،گورستان روستای گلفرج و سرباز تپه روستای شجاع انجام شده است. دکتر نجف زاده تصریح کرد: اشیاء پیدا شده که وجود زیست سه هزار ساله بشر را در این منطقه نشان می دهد افزارهاي سنگي از جمله سرنیزه ،ابزارهای برش ،اشیاء زینتی و سفالی هستند که در پارک باستان شناسی منطقه آزاد ارس به معرض دید عموم گذاشته می شوند. دکتر عادل نجف زاده با اشاره به اینکه تحقیقات انجام شده بیانگر وجود تمدن کورااَرس در این منطقه است افزود: نشانه‌هاي زيادي از وجود سکونت گاه های بسيار قديمي در اين منطقه به چشم مي‌خورد، که با بررسي‌هاي انجام شده و مطالعه بر روي سفال‌هاي به دست آمده از این کاوش ها مي‌توان این منطقه را به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز تمدن کورااَرس به حساب آورد. وی در رابطه با تمدن کورااَرس اظهار داشت: تمدن کورااَرس تمدنی است که در بین رود کورچایی (از جهوری آذربایجان سرچشمه میگیرد) و رود ارس بوده است. وی با بيان اينکه تاکنون یک گورستان و سه محوطه باستاني در اين منطقه شناسايي شده است از اهتمام سازمان منطقه آزاد ارس برای حفظ و احیاء این محوطه ها خبر داد. اين مقام مسوول در سازمان منطقه آزاد ارس تصريح کرد: کاوش‌هاي باستان‌شناسي انجام شده در محوطه باستانی کول تپه هادیشهر منجر به کشف آثار تاريخي مربوط به "دوره مفرخ" که مربوط به 3 هزار سال قبل از میلاد است شده که ايجاد سايت موزه و پارک باستانشناسی در این محوطه باعث جذب گردشگران بی شماری به این منطقه خواهد شد. نجف زاده از انعقاد تفاهم نامه همکاری با شورای اسلامی و شهرداری هادیشهر جهت ایجاد این پارک باستان شناسی خبر داد.