نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کاشی ناهمخوان میان کاشی کاری‌های کم نظیر کاخ گلستان

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/03/09
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه میراث فرهنگی ـ یک کاشی وارونه و ناهمخوان با بقیه کاشی کاری‌های شمس‌العماره در قاب یک دوربین نشست. معلوم نیست که چند کاشی به این صورت در میان کاشی کاری‌های کاخ گلستان بعد از مرمت وجود دارد. اما امروز همین یک کاشی هم می‌تواند، خدشه به معروفیت کاخ گلستان در کاشی‌کاری کم نظیرش به وجود آورد. هرچند که کارشناسان کاخ گلستان، مرمت کاشی‌های کاخ گلستان را طی یک سال اخیر در ایران کم نظیر می‌دانند و معتقدند مرمت این کاشی‌ها زمان‌بر و ظریف است و به همین منظور از استادکاران حرفه‌ای برای ساماندهی آن‌ها استفاده شده‌است. این تصویری است که از کاشی کاری بدنه شمس العماره گرفته شده است. کاشی وارونه و متفاوت میان کاشی های دیگر با این وجود، آنچه در قاب عکاس CHN جای گرفته، نشان از ماجرای دیگری دارد. یک کاشی در جایی که به آن مربوط نیست قرار گرفته‌است. "آوج"، کارشناس کاخ گلستان اما این اتفاق را دلیلی بر مشکل دار بودن مرمت در کاخ گلستان نمی‌داند و می‌‌گوید که برخی از کاشی‌ها هنوز آماده نشده و برای همین است که کاشی دیگری را به جای آن گذاشتیم تا بعد از آماده شدن کاشی مربوطه به جای آن قرار دهیم. مرمت کاشی کاری های کم نظیر کاخ گلستان اقدامی مناسب است اما چرا وجود یک کاشی معکوس؟ او می‌گوید: «این اولین بار است که مرمت‌ کاشی‌های بنای تاریخی به مدت طولانی و به صورت مستمر ادامه پیدا کرده و تا کنون اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده‌است.» یک سال است که مرمت‌های کاخ گلستان آغاز شده است. کارشناسان کاشی کار بر این باورند که مرمت کاشی یکی از مهمترین دلایل سر و پا ماندن کاشی های یک اثر تاریخی است و کاشی‌ها باید به صورت مرتب مرمت و ساماندهی شود و اگر کاشی می ریزد و آسیب می بیند باید سریع عوض شود. کاخ گلستان مجموعه‌ای از بناهاست که در میدان ارگ تهران واقع است. بناهای این کاخ در زمان‌های مختلف ساخته شده‌اند. کاشی کاری‌های این مجموعه زبان‌زد بوده و دارای ویژگی‌های بسیار مهمی است.