نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

برای حفاظت از میراث سمیرم،تنها 4 نیرو داریم

تعداد بازدید : 205
تاریخ : 1391/03/08
خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه میراث فرهنگی – سمیرم بار دیگر با اقدامی عجیب از سوی برخی از افراد محلی این شهر مواجه شد. میل عبادتگاه ساسانی از بالای غارهای پنجگانه به پایین پرتاب و تکه تکه شد.اگرچه مسئولان میراث فرهنگی این شهر اقدام به برگرداندن دوباره این میل ها به بالای این غار کردند اما همچنان خطر آثار تاریخی این شهر را تهدید می‌کند. «سجاد افشاری»، مدیر میراث فرهنگی سمیرم دلیل اصلی افتادن این میل های تاریخی را نمی داند اما می گوید که اداره میراث فرهنگی سمیرم، با وجود وسعت پنج هزار و 279 کیلومتر مربع مساحت، تنها 4 نیرو دارد اما با همین تعداد نیرو در برابر آسیب‌های انسانی به آثار تاریخی این شهر کهن می ایستد.» مدیر میراث فرهنگی سمیرم تاکید می کند که 4 نیرو برای مساحت تاریخی این شهر کافی نیست و این مسئله مراقبت از آثار تاریخی را با دشواری و پیچیدگی های بسیاری همراه می کند. او با بیان اینکه سمیرم دارای محوطه های تاریخی بسیاری است، می گوید که تنها رسیدگی به این محوطه های تاریخی نیاز به نیروهای بسیار و حمایت و اعتبارات قابل توجه دارد اما اتفاق مهمتری که باید در سمیرم مانند شهر کاشان بیافتد فرهنگ سازی است و این فرهنگ سازی نیز نیاز به پشتیبانی ویژه ای از سوی مسئولان ارشد سازمان میراث فرهنگی و سایر نهادها و سازمان های دولتی دارد. « ندا حسینی تهرانی»، کارشناس ارشد باستان شناسی که بر لزوم حفاظت از آثار تاریخی سمیرم تاکید می کند و از روز افتادن میل‌های تاریخی به پایین غارهای پنجگانه می گوید:« چندی پیش عده‌ای از جوانان محلی برای تفریح به بالای غارهای پنجگانه سمیرم که نشانه های تاریخی تا دوره ساسانی در آنجا دیده شده است، رفتند و طی اقدام عجیبی میل عبادتگاه تاریخی را به پایین پرتاب کردند. اما نگرانی در مورد آثار تاریخی سمیرم همچنان وجود دارد.» به گفته این کارشناس این میل تاریخی به پایین آبشار تنگسیر و نزدیکی آسیاب تاریخی این شهر پرتاب شد و آسیب بسیار جدی به این آسیاب تاریخی وارد کرد و کسی نمی داند که فردا قرار است به کدام اثر تاریخی آسیب وارد شود؟ تهرانی به CHN می گوید که مدت های طولانی است که بسیاری از میل های سنگی آثار تاریخی سمیرم از جایگاه اصلی در آورده شده و به عنوان ستون در خانه های سمیرم به کار برده می شود. سابقه تاریخی سمیرم بر اساس تحقیقات دکتر واندنبرگ به 700 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. تحقیقاتی که وی در دهستان کمه انجام داده آثاری از قلعه ای مربوط به قوم پارسوا در منطقه کشف کرد که نشان از وجود سمیرم در آن زمان می دهد. سابقه تاریخی شهرنشینی سمیرم به دوره هخامنشیان بر می گردد در جنوب سمیرم مزرعه ای به نام کوره وجود دارد که اکنون خرابه‌هایی از خانه ها و حتی حمام در آن به جا مانده و این دلیل بر شهر بودن سمیرم در آن زمان است، زیرا در دوران قبل از اسلام یکی از شاخص های شناخت شهر، حمام بوده است و دلیل دیگر اطلاق نام کوره بر این منطقه است، چرا که هخامنشیان به شهر کوره می گفتند.این‌ها همه نشان از قدمت و تاریخ این شهر دارد که نظر جاذبه های گردشگری هم جزو شهرهای کم نظیر ایران به شمار می رود. با این وجود به نظر می رسد که نبود اعتبارات و حمایت های لازم حفاظت و مراقبت از آثار تاریخی و طبیعی در این شهر را بسیار دشوار و سخت کرده است.