نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

تخریب 25 خانه تاریخی در هفته میراث فرهنگی/ عکس

تعداد بازدید : 207
تاریخ : 1391/03/07
مدیریت شهری شیراز هفته گذشته و در حالیکه متولیان میراث فرهنگی در گیر و دار برنامه‌های هفته میراث بودند 25 تا 30 خانه ارزشمند دیگر را در بافت تاریخی شیراز تخریب کرد. به گزارش خبرنگار مهر، از سالها پیش مدیریت شهری شیراز درصدد ایجاد خیابانهای وسیع تر و اجرای طرح حرم تا حرم و تبدیل بافت فرسوده به بافت تجاری و مسکونی است این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و فعالان میراث فرهنگی از تخریب برخی بناهای تاریخی برای اجرای این پروژه ها خبر دادند. در سال 89 در قالب اجرای طرح ایجاد مراکز تجاری و اقامتی در محدوده آرامگاه شاه چراغ در هفت هکتار از بافت تاریخی این شهر، 87 خانه تاریخی و چندین حمام و مسجد قدیمی با ارزش تخریب شد. پس از آن نیز گزارش هایی از تخریب تک بناهای تاریخی شیراز منتشر شد حتی دوستداران میراث فرهنگی بیانیه صادر کردند و برخی دیگر در یک اقدام خودجوش جلوی لودرها ایستادند تا مانع تخریب شوند. با این حال در هفته میراث فرهنگی که از 25 تا 31 اردیبهشت ماه بود، متولیان سازمان میراث فرهنگی برنامه های مختلفی از جمله همایش هایی در باب حفاظت از بناهای تاریخی برگزار کردند و اداره کل های استانی در نمایشگاهی عملکرد خود را در حوزه حفاظت، مرمت و دفاع از میراث تاریخی کشور ارائه دادند. اما در همین زمان، مدیریت شهری شیراز حدود یکصد بنای قدیمی واقع شده در محدوده مسجد نو شیراز را تخریب کرد که از این تعداد 25 تا 30 خانه دارای ارزش تاریخی و معماری بوده است. هر چندکه این خانه ها هیچ کدام در فهرست میراث فرهنگی قرار نگرفته بودند اما رئیس بخش دکتری معماری دانشگاه علم و صنعت ایران، معماری منحصر به فرد و تاریخی بودن این بناها را مورد تایید قرار می دهد و به خبرنگار مهر می گوید: این خانه ها در در محدوده جنوبی مسجد نو شیراز که متعلق به سال 608 هجری قمری است، قرار گرفته بودند این مسجد در فهرست میراث ملی ثبت شده و دارای حریم بوده است. غلامحسین معماریان می گوید: مسجد نو از چهار طرف ایزوله شده و در اطراف آن خیابانها کشیده شده است. در حقیقت تخریب این بناها تجاوز به حریم ثبت شده مسجد نو است. اما در جریان تخریب بناهای تاریخی در محدوده گذر سرباغ و محله درب مسجد نو، سردر مسجد نیز از بین رفته است. در این میان خانه تاریخی صابر نیز مورد تعرض قرار گرفته است. هر چندکه قسمتهایی از این بنا دوباره مرمت شده اما دوره تاریخی درج شده در پرونده ثبتی این خانه، اوائل قاجاریه تخمین زده شده ولی شاید بررسی های بیشتر تاریخ آن را به دوره زندیه نیز برساند. تخریب بناهای اخیر، باعث شده تا ساختمان این بنای تاریخی ثبت شده در فهرست میراث ملی دچار رانش و حرکت شود. با این وجود سازمان میراث فرهنگی در مقابل این تخریب ها تا کنون سکوت اختیار کرده است.