نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

قلعه اي با هزار سال قدمت

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1391/03/06
قلعه ادينبورگ در شهر ادينبورگ، شبيه هيچ قلعه ديگري در اسكاتلند نيست و در واقع در كل سرزمين انگليس همتا ندارد. اين قلعه تاريخي بيش از هزار سال قدمت دارد و بالاي صخره معروف ادينبورگ قرار دارد. از هر جهت كه روي قلعه بايستيد پانوراماي جذابي از خانه‌هاي اطراف را خواهيد ديد، در يك روز صاف و شفاف اگر به سمت شمال بنگريد، مي‌توانيد كوه‌هاي پادشاه فيف واقع در دوردست را مشاهده كنيد. در زير پاي شما نيز باغ پرنسس در خيابان معروف پرنسس قرار دارد. در محدوده قلعه، مناطق بسياري براي بازديد وجود دارد براي مثال صندلي پادشاه اسكاتلندي و آپارتمان‌هاي تاريخي كه داراي سالن بزرگي است كه امروزه موزه اسلحه، زره و جوشن جنگي است. در داخل آپارتمان‌هاي سلطنتي، يك اتاق كوچك وجود دارد كه ملكه اسكاتلند به نام مري، جيمز پنجم پادشاه اسكاتلند و جيمز اول پادشاه انگليس را به دنيا آورده است و ملكه در سال 1603 فوت كرده است. در اتاق تاجگذاري، بسياري از افتخارات باستاني اسكاتلند، تاج‌ها، عصاي سلطنتي و شمشير ملي قرار دارد. در همان نزديكي نيز ساختماني وجود دارد كه يادگار جنگ ملي اسكاتلند است و بعد از جنگ جهاني اول طراحي و ساخته شده است. قلعه ادينبورگ همچنين داراي اتاقي به نام خانه تفنگ ساعت يك است. اين تفنگ هر روز به جز يكشنبه‎ها براي اين كه مردم ساعت‌هاي خود را چك و تنظيم كنند، دقيقا سر ساعت يك شليك مي‌شود. قديمي‌ترين ساختمان در تمام ادينبورگ كليساي معروف سنت مارگارت، يك ساختمان كوچك نورمن است كه در آنجا به طور دست‌نخورده به مدت بيش از 900 سال قرار دارد. اين كليسا از تمام محاصره‎ و بمباران‌ها جان سالم به در برده است. قابل ذكر است كه قلعه در موارد مختلف با خاك يكسان شده، اما مخربان طي محاصره‌هاي متعدد همواره از كليساي سنت‌مارگارت چشم‌پوشي كرده‌اند. قابل ذكر است كه امروزه افراد داخل پادگان هنوز هم حق ازدواج در داخل كليسا را دارند. قبل از خروج از گردشگاه، در گوشه شمال شرق در كنار ديواره فواره آب، آهن كوچكي به نام چاه جادوگران وجود دارد و يادآور اين واقعيت تلخ قرن‌ها پيش است كه بسياري از زنان به جرم جادوگر و ساحره بودن در اين محل محكوم به مرگ شده‎اند. به سمت شمال بين قلعه و مدخل چهارم، مي‎توان اولين نگاه اجمالي خود را از شهر جديد ادينبورگ داشت. فقط زماني كه اين مكان را از نزديك ببينيد متوجه خواهيد شد كه چرا هرساله بيش از يك ميليون نفر بازديدكننده دارد. سميه عيقرلو-جام جم