نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

خانه‌هايي تاريخي كه خبرنگاران را به آنجا نمي‌برند

تعداد بازدید : 237
تاریخ : 1391/02/30
بافت تاريخي تهران كه در ميان دو حصار ناصري و صفوي قرار دارد، محله‌هايي را از دوره‌هاي مختلف تاريخي در خود جا داده است؛ در حصار صفوي اين بافت كه تعدادي از خبرنگاران به‌تازگي از آن ديدن كردند، محله‌هاي «ارگ»،‌ «بازار»، «سنگلج»، «چاله‌ميدان» و «عودلاجان» قرار دارند. به گزارش ايسنا، براساس برنامه‌ريزي اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران خبرنگاران در روز «ميراث فرهنگي و رسانه» از بافت تاريخي تهران ديدن كردند. در اين برنامه، آن‌ها به ديدن چند بناي تاريخي در محدوده‌ي حصار صفوي مانند كاخ گلستان، حمام نواب و خانه‌ي كاظمي برده شدند. اما اگر اين گروه از خبرنگاران كه معاون ميراث فرهنگي استان تهران نيز آن‌ها را همراهي مي‌كرد، 100 متر بالاتر از كاخ گلستان مي‌رفتند، در خيابان صوراسرافيل به يكي از با ارزش‌ترين خانه‌هاي تاريخي در حال تخريب، يعني خانه‌ي ناصرالدين‌ميرزا مي‌رسيدند كه گفته مي‌شود اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران، مرمت آن را در دستور كار دارد. در اين بنا كه در فهرست آثار ملي ثبت شده است، ناصرالدين ميرزا زندگي مي‌كرد كه پس از درگذشت شاه قاجار، به ناصرالدين‌شاه تغيير نام داد. همچنين بازديد خبرنگاران از ديگر بخش‌هاي بافت قديمي تهران در حصار صفوي، فقط به چند قدم راه بيشتر نياز داشت تا به ديگر خانه‌هاي تاريخي محدوده‌ي امامزاده يحيي (ع) برسند؛ «خانه‌ نصيرالدوله» كه در سال‌هاي گذشته گاهي مرمت شده است، «خانه‌ مدرس» كه نخست اعتبار تملك آن به اشتباه براي خانه‌ي نصيرالدوله اختصاص يافت و پس از آن، ديگر اعتباري براي خريدش داده نشد و اكنون انبار كتاب است،‌ «زورخانه‌ عرب‌زاده»،‌ «خانه‌ آيت‌الله سرخه‌اي»، «تالار آينه‌ نصيرالدوله» و حتا «سقاخانه‌ امامزاده يحيي (ع)» كه هنوز چندان مورد توجه قرار نگرفته‌اند، اما هر كدام آن‌قدر اهميت دارند كه در برنامه‌ي تور تدارك ديده‌شده براي خبرنگاران قرار گيرند تا آن‌ها از آخرين اقدامات درباره‌ي اين آثار و مشكلات آن‌ها مطلع شوند. البته گفته شد كه برنامه‌ريزي براي برگزاري اين تور توسط بخش خصوصي انجام شده است، اما آيا اين كار بايد به بخش خصوصي سپرده مي‌شد تا خبرنگاران را به كاخ گلستان ببرد كه بي‌شك مانند بسياري از تهراني‌ها اين مجموعه‌ي تاريخي را مي‌شناسند و براي پوشش برنامه‌هاي خبري نيز زياد به آنجا مي‌روند. حتا اگر براي اين تور نظر خبرنگار تخصصي اين حوزه را مي‌پرسيدند مي‌شد بناهايي تاريخي را مانند خانه‌ آيت‌الله كاشاني، خانه‌ آيت‌الله بهبهاني، خانه‌ سرهنگ ايرج (متعلق به دوره‌ قاجار)،‌ خانه ناظم‌الاطبا (يكي از برجسته‌ترين پزشكان ايراني در اواخر دوره‌ قاجار)،‌ مسجد ـ مدرسه حكيم هاشمي (نخستين مدرسه‌ علوم ديني در تهران)،‌ منار مسجد پامنار به برنامه اضافه كرد. حتا خبرنگاران مي‌توانستند به بافت تاريخي عودلاجان برده شوند و خانه‌هاي كمتر شناخته‌شده‌اي مانند خانه‌ امين‌نظام،‌ خانه‌ عزت‌الدوله (همسر اميركبير)،‌ مسجد و سقاخانه‌ آقامير را مي‌ديدند.