نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بزرگترين خانه خشتي جهان

تعداد بازدید : 205
تاریخ : 1391/02/28
خانه حاج‌آقا علي، با 12 هزار مترمربع مساحت و زيربناي هفت هزار مترمربع با معماري ايراني سال ۱۱۳۶ هجري خورشيدي توسط حاج‌آقا علي معروف به زعيم‌الله رفسنجاني بنا شده است. پيشينه اين خانه خشتي زيبا به 150 تا 170 سال پيش برمي‌گردد. حياط خانه، هزار مترمربع و روزگاري پر از گل‌هاي رنگارنگ و درختان سرو و كاج بوده است. بلندي ديوارها 10 متر و چهار باروي نگهباني براي پاسداري از خانه بنا شده است. اين سراي اربابي تنها براي نشست‌هاي اداري، اعياني و بازرگاني حاج آقاعلي‌ به كار مي‌رفته است. خانه، داراي 110 اتاق بوده كه همه آنها، بخاري ديواري (شومينه) و تاقچه و رف داشته‌اند. همچنين دو هشتي بزرگ و چند هشتي كوچك براي بخش‌بندي فضاها در نظر گرفته شده كه نخستين هشتي بزرگ، به زبان امروز، اتاق انتظار مراجعان بوده است. سراي خشتي، چهارفصل بوده و در بهار و تابستان و پاييز و زمستان كاربري داشته است.‌ خانه حاج آقا علي با معماري زيبا و ايراني كه از زيباترين خانه‌هاي خشتي و سنتي جهان است توسط حاج آقا علي معروف به زعيم‌الله رفسنجاني (بزرگ‌ترين تاجر ايراني آن دوره) بنا شده است.‌ درباره حاج آقا علي و دارايي‌هاي او افسانه‌هاي زيادي بر زبان مردم منطقه جاري است، اما دكتر باستاني‌پاريزي درباره او (در كتاب از پاريز تا پاريس) مي‌نويسد «حاج آقا علي ملاك عمده رفسنجان بود و در تجارت نيز با ممالك شرقي مثل هند و چين ارتباط داشت و هنوز بشقاب‌ها و كاسه‌هاي چيني كه در داخل آن عدد۱۱۰ (علي) نوشته شده است در دسترس مردم باقي است ...». جام جم