نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

قتلگاه امير‌كبير نم برداشت

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1391/02/26
پيمانكار مجرب سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با باز گذاشتن شير آب باعث نم كشيدن بخشي از حمام قاجاري باغ فين كاشان شد. آژير مرگ باغ‌فين كاشان كه يكي ازمعروفترين آثار تاريخي كشور است با مرگ تدريجي درخت‌هاي سرو 400 ساله فين كاشان شروع شد. سروهاي سر به فلک کشيده باغ‌فين کاشان هم به دليل اقدامات غير اصولي گروه مهندسي مشاور مرمت و بازسازي باغ فين در برداشت 5 سانتي‌متر از خاک اين باغ در حال خشک شدن هستند. مسئولان هنوز پاسخ واضحي درباره چرايي واگذاري يكي از مهم‌ترين آثار تاريخي كشور كه در سوداي جهاني شدن به سر مي‌برد به افراد غيركارشناس كه به خشك شدن سروهاي 400 ساله آن منجر شده بود، نداده بودند كه بخشي از حمام قاجاري آن هم در معرض تخريب قرار گرفت. البته «حسین یزدان‌مهر» سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان كاشان اعتقاد دارد كه مرمت حمام باغ فين از 15 فروردين به پيمانكاري مجرب و باتجربه سپرده شده است. با اين وجود او اعتقاد دارد كه سهل انگاري اين پيمانكار مجرب، باعث نم زدگي حمام قاجاريه باغ فين شده است. به گفته او پشت بام حمام به وسیله پیمانكار در حال سبك سازی بوده است وبه دلیل سهل‌انگاری پیمانكاران و باز بودن طولانی مدت شیر آب، تمام دیوارهای حمام دچار نم زدگی شده است. به گفته او یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی كاشان بلافاصله پس از اطلاع یافتن از این حادثه در محل حاضر شده و مانع از تخریب بیشتر این بنای تاریخی شدند. البته یزدان‌مهر، از برخورد شدید و قانونی با پیمانكار مربوطه به صورت كتبی و شفاهی مي‌گويد:«مقرر شده تا پیمانكار حمام باغ فین، آسیب های وارد شده به این حمام را با هزینه شخصی مرمت و بازسازی كند.» البته او توضيحي بيشتر نمي‌دهد كه معلوم شود اين پيمانكار مجرب قرار است فقط هزينه خرابكاري خود را پرداخت كند يا دوباره آستين‌ها را بالا بزند و همچنان مسئوليت مرمت را خود بپذيرد. باغي كه خشك شد! سروهاي 400 ساله باغ فين كاشان هم به بدشانسي حمام قاجاري باغ بودند. سروهايي كه نزديك به 20 سال پيش آژير خشك شدن آنها توسط منابع طبيعي به صدا درآمد اما مسئولان در اين دو دهه گذشته به اين مسئله توجه نكردند. اين اتفاق اعتراض بسياري از كارشناسان از جمله «محمد درويش» يک کارشناس سازمان جنگل‌ها را در پي داشت. به گفته او معلوم نيست طبق چه قاعده و بر اساس کدام قانون چنين اقدامي انجام داده‌اند که قطعا موجب خشک شدن اين درختان تاريخي مي‌شود. به گفته او اين سطح از خاک توان بالاي حاصلخيزي دارد. در حالي که با برداشتن آن درختان سرو 400 ساله اين باغ تاريخي به کام مرگ فرستاده شده‌ و معلوم نيست اين اقدامات با چه انگيزه‌اي انجام مي‌شود.باغ فين کاشان نمونه ستودني از باغهاي اصيل ايراني است که تمام مشخصات و جنبه‌هاي مختلف باغهاي ايراني در آن جمع شده است. قرينه‌سازي محور باغ، خيابانها و نهرهاي متعدد با کفپوشهاي آبي رنگ و فواره‌هاي تعبيه شده که صداي آب را در فضاي باغ و ايوانها مي‌پراکند به اين باغ جلوه خاصي داده است. اين باغ نمونه‌اي از کاخهاي عهد صفوي است که در دوره زنديه و قاجاريه بناهايي به آن افزوده شده. طراحي نهرها و نحوه گردش آب در خيابان‌هاي باغ و فواره‌هاي فيروزه‌اي رنگ، منسوب به غياث الدين جمشيد کاشاني، رياضيدان قرن 9 هجري است. مسئولان درحالي از كنار باغ فين كاشان به سادگي مي‌گذرند كه اين منطقه بياباني است و حفظ چنين سروهايي که 400 سال قدمت دارند، اهميت بالايي دارد. هستي بختياري-تهران امروز