نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

از طبيعت چيزي غير از عكس برنداريد

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/02/23
ايران ناشناخته‌هاي بسياري دارد كه برخي از آنها زير سايه شهرت بعضي جاذبه‌هاي تاريخي يا طبيعي ديگر گم شده‌اند و كسي آنها را نمي‌بيند. درياچه مارميشو نمونه بسيار خوبي از اين اتفاق است. بسياري از شما در سفرتان به شهر اروميه، درياچه اروميه را از نزديك ديده‌ايد. درياچه اروميه، بزرگ‌ترين و شناخته‌شده‌ترين درياچه داخلي كشور است. اما شايد بسياري از شما ندانيد درياچه‌اي زيبا و بكر اما كوچك‌تر در نزديكي اين درياچه قرار دارد كه مارميشو ناميده مي‌شود. شما مي‌توانيد با طي كردن مسيري در حاشيه رودخانه زيباي نازلوچاي در غرب شهر اروميه و با گذشتن از روستاهاي پسان، باني و هلاني به روستاي مارميشو برسيد. مسير جاده در دره زيبايي قرار گرفته كه خود از منظره كوهستاني خاصي برخوردار است. در روستاي مارميشو با پيدا كردن زيارتگاه پير خراساني و ادامه دادن مسيري سنگلاخي اما زيبا مي‌توانيد به درياچه مارميشو برسيد. مسيرتان از شهر اروميه تا درياچه تنها 45 كيلومتر است. رودخانه نازلوچاي از كوه‌هاي بايبون و ستاره لوند سرچشمه مي‌گيرد و در نهايت به تنگه‌اي بسيار سرسبز و ديدني مي‌رسد. از جمع شدن آب اين رودخانه درياچه مارميشو به وجود آمده كه زيستگاه جانوران و گياهان بسياري است كه براي نمونه مي‌توان به ماهي قزل‌آلا، درختاني چون بيد، بلوط، صنوبر، زالزالك و گياهاني چون گون، لاله كوهي، شيرين‌بيان، زنبق وحشي و... اشاره كرد. در نظر داشته باشيد محيط درياچه آرام بوده و براي ماهيگيري بسيار مناسب است. اين منطقه به دليل داشتن گياهان متنوعي كه دارد براي پرورش زنبور عسل نيز بسيار مناسب است و عسل آن بسيار مرغوب بوده و عطري از گل‌هاي وحشي را در خود دارد. اگر كمي خوش‌شانس باشيد ممكن است در بين راه گذرتان به زنبورداران اين منطقه بخورد و اين فرصتي است تا بتوانيد طعم واقعي عسل طبيعي را به سفره‌تان هديه كنيد. 100811440415اطراف درياچه را درختان انبوهي فراگرفته كه همچون حلقه‌اي سبزرنگ مي‌درخشد و در فصل بهار و تابستان سراسر سبز و در پاييز يكپارچه رنگين مي‌شود و صحنه‌اي را به وجود مي‌آورد كه كمتر جايي مي‌توانيد مشابه آن را ببينيد. اين منطقه از آن جهت كه كوهستاني است و در دره قرار گرفته تنها در فصل‌هاي گرم مناسب بازديد است و بهتر است در برنامه‌ريزي از بازديد اين درياچه و منطقه اطراف آن در فصل زمستان خودداري كنيد. يكي از جالب‌ترين مناظري كه در اين سفر خواهيد ديد، چادرهاي ايلات و عشاير است كه در اين منطقه اتراق كرده‌اند. آشنايي با نحوه زندگي عشاير بسيار جذاب است كه در كنار بازديد از درياچه و ديدن مناظر اطراف آن، مي‌تواند خاطره‌انگيز باشد. اگر هم كمي بيشتر اهل هيجان و ماجراجويي باشيد، مي‌توانيد چادر مسافرتي خود را برداريد و چند روزي را در دل اين طبيعت زيبا و در همسايگي عشاير مهمان‌نواز و دوست‌داشتني بگذرانيد، ولي به خاطر داشته باشيد از طبيعت هيچ چيزي نگيريد بجز عكس و در طبيعت هيچ چيز را به جاي نگذاريد بجز رد پايتان! در كنار بازديد و اتراق در كنار درياچه مارميشو مي‌توانيد از آبشار زيبايي كه در نزديكي درياچه و در مسير رودخانه نازلوچاي قرار گرفته است كه آن نيز آبشار مارميشو ناميده مي‌شود، ديدن كنيد. اين آبشار فصلي است و در فصل بارندگي از ميان صخره‌هاي كوه‌هاي اطراف رودخانه نازلوچاي به آن مي‌ريزد. راحله رجبي/جام جم