نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

"ارگ بم" دومين قلعه شگفت انگيز دنيا

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/02/23
در رتبه بندي شگفت انگيزترين بناهاي تاريخي و اقامتي جهان از نظر طراحي داخلي و خارجي، "ارگ بم" به عنوان دومين قلعه مطرح جهان معرفي شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در دوران باستان، قلعه ها همواره به عنوان مركز زندگي اشراف پادشاهان و شواليه ها معرفي مي شدند. در اين فهرست، به شگفت انگيزترين قلعه هاي جهان از نظر طراحي داخلي و خارجي اشاره مي كنيم: 1- "قلعه پراگ" در جمهوري چك بزرگترين و قديمي ترين قلعه جهان، "قلعه پراگ" است كه عرض آن به 130 متر و طول آن 570 متر مي باشد. قدمت اين قلعه به قرن 9 ميلادي باز مي گردد و معماري آن به دوره گوتيك باز مي گردد. 2- "ارگ بم" در ايران "ارگ بم" نخستين قلعه پرستشگاهي جهان است كه در شهر بم ايران قرار دارد و قدمت آن به قرن ؟ مي رسد. اين مكان تا سال 1850 ميلادي به عنوان يك مركز عبادت مورد استفاده قرار مي گرفت. "ارگ بم" به لحاظ قرارگرفتن در مسير جاده ابريشم، از اهميت بيشتري برخوردار است. 3- قلعه ويندسور در انگلستان اين قلعه در كنار قلعه هاي "باكينگهام" و "ادينبورگ" يكي از مراكز سكونت ملكه انگلستان است. اين قلعه كه از چوب ساخته شده، ركورد بالاترين ميزان اشغال توسط دشمنان را داشته است. قدمت اين قلعه كه در زمان ويليام از پادشاهان انگلستان ساخته شده، به 900 سال قبل باز مي گردد. 4- قلعه پلس در روماني اين قلعه در سال 1873 توسط كارگرداني از 14 مليت مختلف ساخته شد. طراحي خارجي آن شباهت زيادي به قلعه هاي داستانهاي خيالي دارد. اين قلعه در كوهستان كارپاتيان روماني واقع شده است. 5- "هايمجي" در ژاپن "آكاماتسو شادانوري" در سال 1346 اين قلعه را ساخت. اين قلعه كه صرفا براي مقابله با شورشهاي داخلي ساخته شده بود، به هيچ وجه شكل درگيري را به خود نديد. به اين ترتيب، يكي از بهترين معماري هاي دوره هاي تاريخي ژاپن را نشان مي دهد. قلعه از سه لايه دفاعي تشكيل شده و اطراف آن به جاده هاي پيچيده اي منتهي مي شود. 6- قلعه "شهر ممنوعه" چين قلعه اصلي "شهر ممنوعه" در پكن چين به مدت 5 قرن اقامتگاه پادشاهان اين كشور بوده است. اين قلعه در قرن 15 ميلادي ساخته شده و از 4 ديوار بلند و 4 برج در هرگوشه برخوردار است. قطر ديوارها به يك متر مي رسد. 10 هزار اتاق فرش شده حاكي از ميراث با ارزش تمدن چين در دوره سلسله مينگ و قينگ بوده است. 7- قلعه "لارناك" در نيوزيلند اين قلعه توسط سياستمدار استراليايي به نام "ويليام لارناك" براي همسر اولش در سال 1871 ساخته شد. بيش از 15 سال براي ساخت و طراحي داخلي اين قلعه، زمان صرف شده است. 8- قلعه "دراكولا" در روماني قلعه "بارن" كه به قلعه دراكولا معروف است، در سال 1212 به دستور شواليه هاي تيوتونيك ساخته شد. اين قلعه از سال 1920 تا 1948 اقامتگاه سلطنتي محسوب مي شود. در حال حاضر اين قلعه به موزه هنرهاي وسطي تبديل شده است. 9- قلعه "آرزوي خوب" در آفريقاي جنوبي از سال 1666 تا 1679 اين قلعه در شهر كيپ تاون آفريقاي جنوبي ساخته شد و در حال حاضر قديمي ترين قلعه حال حاضر در آفريقا است. 10- قلعه فيشرمن در مجارستان در سال 1981 "سيمون ويلمارت" اين قلعه را از روي يك قلعه فرانسوي ساخت. او قبل از تكميل قلعه درگذشت. ديوارهاي اين قلعه قابليت مقابله با سرعت 140 مايل در ساعت را دارد.