نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مردیخی به کمک پزشکی قانونی در تشخیص صحنه های جرم می‌شتابد

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ پژوهشگران با استفاده از فناوری‌های نانو جهت بازیابی نمونه خون در بدن مرد یخی5000 ساله کهن ترین نمونه خون انسان را بازیابی کردند. دانشمندان نتایج این تحقیقات را دستاورد مهمی برای تحقیقات پزشکی قانونی می‌دانند. به گزارش گاردین جسد مردیخی منجمد شده در کوه‌های آلپ درمرز ایتالیا که براثر زخم تیردر بدنش مرده و در سال1991 بدست آمده، هرچند محققان تاکنون اطلاعات دقیق علمی درباره او بدست آورده‌اند، اما بررسی های اخیر با استفاده از فناوری نانو دستاوردهای کاربردی‌تری بدنبال دارد. بنا به این گزارش این جسد 5300 ساله که دانشمندان نقشه دقیقی از دی ان ای بدن او ترسیم کرده‌اند، از همان روزهای نخست کشف، مورد آزمایش‌های متعدد قرار گرفت. طبق این بررسی‌ها تمام بیماری‌های وی نیز تشخیص داده شد که شامل ابتلا به بیماری لایم - نوعی عفونت پوستی ناشی از گزش حشرات - و نیز نارسایی قلب بوده است. با استفاده از فناوری‌های نانو برای بازیابی کهن‌ترین نمونه خون بازیابی شده مردیخی، دانشمندان امیدوارند نور تازه‌ای بر جنبه‌های پنهان مرگ و زندگی انسان کهن بتاباند. درعین حال احتمال می‌رود که این بررسی‌ها، مطالعات محققان پلیس را درباره استفاده از بقایای خون در صحنه‌های جرم وجنایت تغییر دهد. همچنین آخرین وعده خوراک او که شامل گوشت گوزن،آهو و بزکوهی بوده و نیز علت مرگ او که ناشی از زخم یک تیر احتمالا توسط فردی از قبیله دشمن بوده، همگی روشن شده‌است. این بار با استفاده از فناوری‌های نانو برای بازیابی خون این مرد که کهن‌ترین نمونه خون بازیابی شده انسان محسوب می‌شود، دانشمندان امیدوارند یافته‌های بیشتر نور تازه‌ای بر جنبه‌های پنهان مرگ و زندگی او و انسان کهن بتاباند. درعین حال احتمال می‌رود که این بررسی‌ها، مطالعات محققان پلیس را درباره استفاده از بقایای خون در صحنه‌های جرم وجنایت تغییر دهد. "البرت زینک" ازموسسه مومیایی و مرد یخی در "بولزانو" ایتالیا جایی که بدن مرد یخی در دمای منهای 6 درجه سانتی گراد نگهداری می‌شود، می‌گوید:« حتی امروز نیزعدم اطمینان زیادی درمورد مدت زمان سالم ماندن خون انسان وجود دارد، چه رسد به این که مورد بررسی مربوط به سلول‌های خونی انسانی متعلق به دوره سنگ یا مس همانند جسد مرد یخی باشد. با این حال با استفاده ازیک اسپکتروسکوپ و میکروسکوپ اتمی، یک تیم محققان ایتالیایی و آلمانی موفق شدند آثاری از خون انسان مشابه با ترکیباتی که امروزه در تیری که درنزدیکی بدن مردی یخی بدست آمده و دستش را زخمی کرده‌بود، بدست آورند. » وی افزود:«دانشمندان فعال در حوزه مطالعات پزشکی قانونی امرزه به سختی می‌توانند تعیین کنند که خون بدست آمده در صحنه های جرم مربوط به چند روز یا یک ماه پیش است اما مطالعات جاری درباره خاصیت کش‌سانی خون در خون مرد یخی 5000 ساله ما را امیدوار می کند که شاید قادر به درک سن و عمر نسبی خون انسان در مطالعات خود شویم.» تحقیقات جاری در باره خون بازیافتی مرد یخی همچنین موفق به کشف "فیبرین"- نوعی پروتئین درگیر در فرآیند لخته شدن خون- شده‌اند. زینک می گوید:«این نوع پروتئین به هنگامی که بدن انسان زخمی می‌شود تولید شده و درفرایند بهبود و درمان با مواد دیگری جایگزین می‌شود. آنچه که شواهد جدید نشان می‌دهد آن است که مرد یخی تا 30 دقیقه پس از ورود پیکان کشنده که به مرگ او انجامید، زنده بوده‌است.» میترا اسدنیا