نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

آتش‌سوزی در بنای باشکوه تاریخی

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1391/02/17
آتش‌سوزی در این بنای باشکوه دوره‌ی صفوی در اصفهان در حالی رخ داده است که چندی پیش نیز شاهد فرو ریختن بخشی از کاشی‌های گنبد مدرسه بودیم. هنگام عبور از چهارباغ عباسی، اگر کمی به یگانه اثر تاریخی این خیابان دقت کنید، می‌بیند که چند روزی است در حجره‌ی سوم مدرسه‌ی چهارباغ به سمت بازار هنر، پرده‌ای نصب شده است. این پرده‌ی نامتناسب با این بنای تاریخی، برای پوشاندن یک سیاهی در تلاش است، اما به‌طور کامل موفق نشده و به همین دلیل، اثر دوده‌ی سیاه روی سقف حجره جلب توجه می‌کند. کسبه‌ی خیابان چهارباغ عباسی دلیل نصب شدن این پارچه را آتش‌سوزی‌ای دانستند که ساعت 3 بامداد چند روز پیش در مدرسه اتفاق افتاد. آتش‌سوزی در این بنای باشکوه دوره‌ی صفوی در اصفهان در حالی رخ داده است که چندی پیش نیز شاهد فرو ریختن بخشی از کاشی‌های گنبد مدرسه بودیم. هرچند روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اصفهان از این حادثه اظهار بی‌اطلاعی می‌کند، اما سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در این‌باره به خبرنگار ایسنا در اصفهان گفت: دو حجره‌ای که آتش‌سوزی در آن‌ها اتفاق افتاد، خالی و در دست تعمیر بودند. محسن مصلحی بیان کرد: هیچ خسارتی به‌جز سوختن و دوده‌زده شدن در چوبی جلوی حجره، به این بنای تاریخی وارد نشده است. وی با اشاره به این‌که دلیل آتش‌سوزی توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در دست بررسی است، ادامه داد: این حادثه می‌تواند ناشی از یک خطای انسانی در بخش تعمیرات یا به هر دلیل دیگری رخ داده باشد و اظهار نظر درباره‌ی آن با توجه به نبودن اطلاعات کافی، دشوار است. سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در پاسخ به این پرسش که چرا در سال‌های اخیر شاهد حوادث متعددی در مدرسه‌ی چهارباغ بوده‌ایم؟ اظهار کرد: متوجه نمی‌شوم چرا برخی دوستان پیازداغ ماجرا را زیاد می‌کنند و موجب ایجاد حساسیت در جامعه می‌شوند. مصلحی فروریختن بخشی از کاشی‌های گنبد مدرسه‌ی چهارباغ را امری طبیعی و ناشی از قدمت، حرکت ایستایی این بنا و شرایط اقلیمی آن دانست و بیان کرد: فروریختن قسمتی از کاشی‌های گنبد این مدرسه، یک اتفاق عجیب و غیرقابل جبران نیست. وی با بیان این‌که بناهای تاریخی همواره در معرض آسیب هستند، اضافه کرد: بناهای تاریخی مانند مدرسه‌ی چهارباغ بیش از 400 سال قدمت دارند و مانند انسان‌ سالخورده‌ای هستند که نگهداری از آن‌ها دشوار است. سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به این‌که تخریب در بخش‌هایی از یک بنای تاریخی نشان می‌دهد عمر مفید آن به پایان رسیده است و به باسازی، مرمت و احیای دوباره نیاز دارد، گفت: وظیفه‌ی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در قبال بناهایی که عمری بیش از 200 تا 300 سال دارند، مرمت مدام این بناهاست و برای این کار، کارگاه‌های مرمت و بازسازی در بسیاری از بناهای تاریخی اصفهان برپا هستند. مصلحی نبودن اطلاع‌رسانی را ضعف اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در سال‌های گذشته دانست و افزود: در حال حاضر اطلاعات مربوط به فعالیت‌های این اداره کل در زمینه‌ی مرمت و احیای بناهای تاریخی در اختیار شهروندان و رسانه‌ها قرار می‌گیرد. به گزارش ایسنا، تخریب بخشی از دیوارهای داخلی، فروریختن بخشی از کاشی‌های گنبد و اکنون آتش‌سوزی در دو حجره‌ی مدرسه‌ی چهارباغ صدمه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر به این بنا وارد شده‌اند که می‌تواهند از کم‌توجهی به این بنای باشکوه دوره‌ی صفوی ناشی شده باشد، شاید هم عمرمفید آن به پایان رسیده است!