نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

پدربزرگ توپ‌های فوتبال امروزی کجا نگهداری می‌شود

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/02/04
به گزارش فیفا و به استناد اطلاعات موجود از "تالار مشاهیر ملی فوتبال" در "وان انتا" واقع درنیویورک، تا پیش از این توپ‌های فوتبال از مثانه خوک ساخته می شد و از نظر شکل و اندازه نیز بسیار نامنظم بود. به طوری که وقتی که به آن لگد می‌خورد، در حرکت نیز قابل پیش بینی‌تر از توپ‌های کنونی بود. این توپ از جنس لاستیک بوده و با چسب، درزهای آن به‌هم متصل شده وبرش‌های آن شبیه به توپ‌های بسکتبال امروزین بود. این توپ در آن زمان برای بازی دو تیم کلوپ فوتبال "واناونتا" نخستین تیم سازمان یافته امریکا با یک تیم از بازیکنان از مدارس لاتین زبان و مدارس انگلیسی زبان ایالت بوستون تهیه شده بود. این بازی‌ها درزمان مشخصی برگزار شد وهم اکنون نیز بنای یادبودی برای آن وجود دارد که سال ساخت آن به 1863 باز می‌گردد. توپ مورد نظر نیز طبق اسناد تاریخی موجود، به عنوان جایزه، به تیم برنده اهدا شد. بعدها این توپ، از طرف خانواده "گریت اسمیت میلر" در سال 1925 به انجمن حفاظت از آثار تاریخی نیو انگلند اهدا شد. جالب آن که "جیمز نایسمیت" بعدها این بازی را به بسکتبال توسعه داد که نخستین بازی بستکبال بود که با توپ فوتبال انجام شد. داستان توپی که در نخستین جام جهانی فوتبال به کاررفت توپی که در نخستین جام جهانی استفاده شد یکی از دو توپی که در نخستین جام جهانی فوتبال در سال 1930 میان آرژانتین و اروگوئه مورد استفاده قرار گرفت نیز داستان جالبی دارد. این توپ نیز که در تصویر وجود دارد ، از جنس چرم ساخته شده و در مسابقات فینال ،توسط تیم بازیکنان اروگوئه مورد استفاده قرار گرفت. اما کارشناسان احتمال داده‌اند که این توپ همان باشد که در جام جهانی 1930 مورد استفاده قرار گرفته است. در آن زمان وبه هنگام برگزاری مسابقات، آرژانتین و اروگوئه برسر این که از کدام توپ استفاده کنند، با یکدیگر به توافق نرسیده بودند. بنابراین درنیمه اول بازی‌ها از توپ اروگوئه و درنیمه دوم از توپ آرژانتین استفاده کردند. آرژانتین درنیمه نخست با نتیجه 2 بر 1 برنده شد اما درنهایت اروگوئه در نیمه دوم با نتیجه 4 بر 2 برنده این مسابقه اعلام شد . و این یعنی نیمه‌ای که با توپ خودشان بازی کرده بودند. تیم فوتبال اوروگوئه در نخستین جام جهانی این توپ وتصویر بازیکنان تیم های شرکت کننده در جام جهانی فوتبال در سال 1930 اکنون در مجموعه فیفا نگاهداری می‌شود. مجموعه ای که طبق گزارش فیفا قرار است مبدل به یک موزه شود.