نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

گردشگر چيست؟ 7 ميليون چقدر است!

تعداد بازدید : 212
تاریخ : 1390/11/19
خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گروه گردشگري ـ روايت مي‌کنند در روزگاري نه چندان دور، دزدي را دستگير و نزد قاضي تازه‌کار شهر بردند تا جرمش را حکم دهد، قاضي به استماع گفته‌هاي دزد و شاکيان پرداخت و بي‌درنگ حکم به 10 هزار ضربه شلاق براي دزد داد. دزد لختي درنگ و تامل کرد و سپس رو به قاضي تازه‌کار شهر گفت: قصد اعتراض به حکم را ندارم اما اطمينان دارم يا تا به حال شلاق نخورده‌اي و يا اينکه نمي‌داني 10 هزار ضربه يعني چه قدر ؟!! ... . منوچهر جهانيان، معاون جديد گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در افتتاحيه پنجمين نمايشگاه صنعت گردشگري و هتلداري عنوان کرد که بر اساس تاکيدات معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث ‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سال آينده بايد به رقم ورود 7 ميليون گردشگر خارجي به کشور دست يابيم و برنامه‌ريزي‌ها براي تحقق اين اقدام مهم انجام شده است. در اين مجال کوتاه، قصد به چالش کشيدن چندين باره آمارهاي بي‌پايه ورود گردشگران به کشور را نداريم، اما مروري کوتاه جهت يادآوري داشته‌هاي کشور به متولي جديد گردشگري ضروري مي‌نمايد. سازمان توسعه تجارت ايران به عنوان متولي توسعه صادرات غيرنفتي در کشور هرساله براي وارد کردن گردشگران به کشور، به عنوان بخشي از صادرات غيرنفتي به دفاتر خدمات مسافرتي جوايز صادراتي پرداخت مي‌کند. سال گذشته طي پروسه تهيه پرونده براي گردشگران ورودي، براي نزديک به يکصدهزار توريست ورودي به کشور پرونده به سازمان توسعه تجارت رسيد. چنانچه براي يکصدهزار توريست ورودي ديگر نيز پرونده تهيه نشده باشد و يکصدهزار گردشگر هم به صورت انفرادي و خارج از فعاليت دفاتر مسافرتي به ايران آمده باشند. بازهم عدد گردشگران ورودي به کشور از 300 هزار نفر تجاوز نمي‌کند. حال در شرايطي که در خوشبينانه‌ترين حالت و به استناد آمار، عدد گردشگران ورودي به کشور از 300 هزار نفر فراتر نمي‌رود، مدير جديد چگونه و با تکيه بر چه استدلالي خبر از ورود 7 ميليون گردشگر خارجي به کشور در سال آينده مي‌دهد. گو اينکه ايشان يا با مفهوم گردشگر غريبه‌اند يا شناختي از عدد 7 ميليون نفر ندارند. البته فارغ از اينکه يحتمل معاون جديد گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از عدد 7 ميليون نفر و معني گردشگر شناخت کافي ندارد، احتمال سومي نيز در اين رابطه مطرح است و آن اينکه شعار جذب 7 ميليون گردشگر نيز به مثل ديگر همان سنگ‌هاي بزرگ سازمان ميراث فرهنگي است که برداشته شد، اما هيچ وقت زده نشد. آيا شعار جذب 7 ميليون نفر گردشگر در سال آينده به سرنوشت همان شعار ساخت يک هزار هتل پنج ستاره که قرار بود ساخته شود، دچار نخواهد شد؟ آيا شعار جذب 7 ميليون نفر گردشگر در سال آينده به سرنوشت شعار عوام‌گرايانه آزادسازي سواحل خزر دچار نخواهد شد؟ آيا طرح جذب 7 ميليون نفر گردشگر در سال آينده، شبيه به ديگر شعارهاي مديران کوتاه مدت گردشگري کشور نيست؟ آيا شعار جذب 7 ميليون نفر گردشگر در سال آينده جنبه‌اي تبليغاتي براي منحرف کردن ذهن فعالان بخش گردشگري از خسارات وارده به اين بخش ناشي از نوسانات نرخ ارز ندارد؟ و آيا عمر مديريت منوچهر جهانيان بر معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به سال آينده خواهد رسيد يا خير؟ سعيد حبيب‌اله