نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

نصب تیرچراغ برق در ورودی قلعه تاریخی امیریه

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/01/30
خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه میراث: روستای امیریه در فاصله 15 کیلومتری شمال بسطام در استان سمنان واقع است، در این روستای خوش آب و هوا قلعه ای تاریخی وجود دارد که قدمت ساخت آن را به دوران صفویان بر می گردد. سر در دروازه ورودی این قلعه بزرگ که مساحتی در حدود یک هکتار دارد، گچ بری ها و آجر کاری های زیبایی طراحی شده که به مرور زمان و به دلیل عدم محافظت در حال تخریب و ریزش است، در بالاترین قسمت دروازه این قلعه یک کاشی نوشته لاجوردی نصب شده که بر روی آن "الله ملک الواحد القهار" طراحی شده است، علاوه بر این در دو سوی این کاشی لاجوردی گچ بری های با طرح های اسلیمی و نقش دو فرشته طراحی و اجر اشده است. در قسمت پایین تر سر در این دروازه و درست در بالای درب ورودی نقش دو شیر در سمت چپ و راست گچ بری شده است که این نقوش بیشتر از بخش های دیگر تخریب شده و در حال از بین رفتن است. دربمجموعه نیز چوبی و به شکل درب های بازمانده از عهد قاجار است. طراحی زیبا و با شکوه این دروازه در بدو ورود هر مسافری به روستای امیریه توجهات را به سمت خود جلب می کند، با این حال اما در پروژه برق رسانی به نقاط مختلف این روستا یکی از تیرهای چراغ برق سیمانی درست در روبروی این سردر و با فاصله نیم متری از آن نصب شده است که نمای کلی و حریم منظری دروازه را دستخوش آسیب کرده است. بدون شک در صورت مراقبت متولیان میراث فرهنگی شهرستان و ارائه آموزش های لازم به متولیان اداره برق این تیر چراغ برق می توانست چندی متری آن سوتر نصب شود تا نه در کار برق رسانی روستا اخلالی ایجاد شود و نه نمای زیبای این اثر تاریخی دچار آسیب شود. قلعه قارون امیریه مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان شاهرود، بخش بسطام، روستای امیریه واقع شده است. این اثر در تاریخ 25 خرداد 1381 با شمارهٔ ثبت 5860 به‌ فهرست آثار ملی ثبت شده ایران وارد شد.