نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

سرقت، تخریب و قاچاق گسترده آثار باستانی یونان

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/01/27
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ در رویارویی با بدهی هنگفت عمومی در یونان، میراث فرهنگی بی‌نظیر و تاریخ افسانه‌ای‌اش ، با افزایش حفاری‌های غیر قانونی، تاخیر در عملیات کاوش، کاهش کارکنان موزه ها و سرقت آثار، بار سنگین این کشور را سنگین‌تر کرده است. یک باستان شناسی یونانی در جریان شرکت دریک همایش رسانه‌ای که در اعتراض به کاهش اعتبارات این کشور طی دوسال گذشته وطبق تصمیم اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول صورت گرفت، زیرلب گفت:«گنجینه های تاریخی یونان دیگر به یک نفرین مبدل شده است.» باستان شناسان یونانی دراین همایش رسانه‌ای تاکید کردند که با گذشت 5 سال از رکود اقتصادی درکشور، صدور مجوز کاوش درسایت‌های باستان شناسی و کسب منابع مالی لازم برای آن بیش از پیش دشوار تر می‌شود درحالی که از دیگر سو تجارت و سرقت آثار باستانی به شدت رو به رشد گذاشته است. "دسپینا کوتسومبا" مدیر اتحادیه باستان شناسان یونان اعلام کرد که تعداد حفاری‌های غیر مجاز در نزدیکی سایت‌های باستان شناسی یونان در حال افزایش است. برخی دیگر از این کاوش‌های غیر قانونی نیز توسط دزدان گنجینه‌های تاریخی صورت می گیرد و برخی دیگرنیز توسط گروه‌های نیمه حرفه‌ای و فاقد توان علمی کافی صورت می‌گیرد که عمدتا برای شبکه‌های تجارت غیر قانونی اشیای باستانی کار می‌کنند. بنا به همین گزارش ماه گذشته پلیس یونان 44 نفر وابسته به باندهای بزرگ قاچاق در شمال کشور یونان بازداشت کرد که با دستگیری آن‌ها هزاران سکه باستانی و شمارزیادی قطعات و آثارربوده شده، متعلق به دوران بیزانس نیز کشف شد. درماه اکتبر نیز باند دیگری را در محوطه گورهای تلایی مقدونیه با آثاری از قرن 6 قبل از میلاد به ارزش 11.3 میلیون یورو دستگیر شده‌اند. باستان شناسان ارشد یونانی چنین استدلال می کنند که با توجه به کمبودهای مالی در ادامه کاوش‌های باستان شناسی عاقلانه تر این است که بسیاری از سایت‌ها وآثار کشف شده دوباره زیر خاک دفن شوند به گفته باستان شناسان یونانی ماه گذشته میزان اعتبارهای تخصیص داده شده به کاوش‌های باستان شناسی و خدمات وابسته به آن 35 درصد کاهش داشته و به 12 میلیون یورو رسیده وقراراست درآینده نیز کاهش یابد. از هر ده کارمند شاغل در وزارت فرهنگ یک نفر معزول شده‌اند و تمام فعالیت‌ها درموزه ها و سایت‌ها و کاوش‌ها به کمک تنها با 3500 نفرانجام می‌شود. در چنین شرایطی برخی باستان شناسان ارشد یونانی چنین استدلال می کنند که با توجه به کمبودهای مالی در ادامه کاوش‌های باستان شناسی عاقلانه تر این است که بسیاری از سایت‌ها وآثار کشف شده دوباره زیر خاک دفن شوند تا از این طریق مورد حفاظت قرار گیرند. "میکایلیس تیوریوس" متخصص باستان شناسی در دانشگاه "اریستوتلیو" در تسالونیکی می گوید:«اجازه دهید آثارباستانی ما همچنان زیر خاک بماند تا توسط باستان شناسان سال 10.000 میلادی کاوش شود زمانی که سیاستمداران یونانی و همکارانشان شاید احترام بیشتری برای تاریخ و آثارتاریخی کشور خود قایل شوند.»