نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

سازه‌های آجری میدان امام حسین بدون مستندسازی برچیده شد

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/01/27
خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه میراث فرهنگی- به دنبال اجرای پروژه زیرگذر میدان امام حسین، سازه‌های آجرچینی از دل خاک بیرون آمدند که توجه بسیاری از رهگذران را جلب کرد. برخی از کارشناسان میراث فرهنگی معتقدند که این سازه‌ها قدمت تاریخی داشته و حداقل کاری که می‌شد برای آن انجام داد، مستندسازی این آثار بود. روابط عمومی سازمان زیباسازی اما در مورد این آثار به دست آمده عنوان کرد که این سازه، کانال آب آجر چینی شده متعلق به دوره‌ای نامشخص بوده است. مدیران این سازمان اعتقاد دارند که متعلق به دوره خاص یا بسیار قدیمی نبوده بنابراین آن را جمع آوری کرده‌اند. روابط عمومی این سازمان همچنین در گفت و گو با CHN گفت که درست است که این سازه، زمانی سازه خوبی بوده است اما اکنون دیگر نگهداری آن ضرورت ندارد. برای همین هم این کانال برچیده شد. آجر چینی های نمای کانالی که از دل خاک در آمد و نشان از تاریخ میدان امام حسین داشت. این آجرچینی ها بدون مستند سازی از سوی سازمان زیباسازی برچیده شد تصمیم برچیده شدن آجر چینی های این کانال قدیمی، از سوی سازمان زیباسازی در حالی انجام می‌شود که « محمد حسین فراهانی»، مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت که از کشف این سازه آجرچین کاملا بی‌خبر است و سازمان زیباسازی هیچ گونه اطلاعی در مورد به دست آمدن این سازه قدیمی به سازمان میراث فرهنگی نداده است. این در حالی است که سازمان‌های عمرانی موظف هستند که در صورت دیدن هرگونه آثار مشکوک به آثار تاریخی هنگام اجرای عملیات عمرانی، باید آن را به اطلاع سازمان میراث فرهنگی برسانند و هرگونه تعللی در این زمینه نوعی تخلف به شمار می‌رود. به نظر می‌رسد که نبود هماهنگی بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری، ماجرایی تمام نشدنی است. به همین دلیل این ناهماهنگی‌ها همچنان به هویت تاریخی شهری آسیب‌های جدی وارد می‌کند زیر بتون رفتن پایه‌های نقاره‌خانه به دنبال ساماندهی جلوی کاخ گلستان، احداث مترو و زیر گذر در حریم تئاتر شهر و بسیاری از اتفاقات دیگر همه ناشی از این نبود هماهنگی‌ها بوده است. این آجرچینی ها بدون هیچ گونه هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی تهران برای همیشه از بین رفت همانطور که این اتفاق در میدان امام حسین بار دیگر تکرار شد. تعریض زیر گذر میدان امام حسین (ع) نخستین پروژه مهم عمرانی سال 91 شهرداری در قلب پایتخت بوده که از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است. در این پروژه 62600 متر مکعب خاکبرداری و تخریب ، 9000 تن آسفالت و 5100 متر مکعب حفاری انجام شده و بر این اساس طول زیرگذرجدید این میدان از 200 متر به 550 متر و عرض آن از 8 متر به 23 متر افزایش یافته است. به گفته کارشناسان شهری، از آنجا که میدان امام حسین از پرترافیک ترین و شلوغ ترین مراکز رفت و آمدی تهران محسوب می شود قطعا با تکمیل نهایی این پروژه ضمن روان سازی ترافیک، حرکت اتوبوسهای، خط یک سامانه BRT از شرق به غرب نیز تسهیل خواهد شد و گام بلندی در خدمات رسانی به مردم محسوب می شود. اما این امر دلیل نمی‌شود که سازمان زیباسازی در صورت دیدن آثار تاریخی، در این مورد گزارشی به سازمان میراث فرهنگی ندهد. میدان امام حسین (فوزیه سابق) از میدان‌های مرکزی شهر تهران است. این میدان از سمت غرب به خیابان انقلاب(شاه رضا سابق) و از سمت شرق به خیابان دماوند (تهران نو) و از سمت جنوب به خیابان هفده شهریور(شهناز سابق) متصل است. خیابان انقلاب و خیابان دماوند از طریق زیر گذر ماشین رو به هم متصل هستند.