نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

موزه های منطقه ای در استانهای مختلف کشور ساخته می شود

تعداد بازدید : 208
تاریخ : 1391/01/20
تهران - مدیرکل امور موزه ها،اموال منقول تاریخی و فرهنگی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ساخت موزه های منطقه ای را اولویت معاونت میراث فرهنگی کشور در سال جاری عنوان کرد. 'ابراهیم حجری' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود:مذاکراتی با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری صورت گرفته تا طرح های مربوط به موزه های منطقه ای در اختصاص بودجه به عنوان طرح های اولویت دار شناسایی شوند. وی ادامه داد:این موزه ها متناسب با استانداردهای جهانی در فضاهایی به مساحت 15 تا 20هزار متر مربع ساخته می شود و علاوه بر فضای نمایشگاهی دارای محیط های آموزشی و پژوهشی و مخازنی برای نگهداری از گنجینه های میراث فرهنگی کشور خواهند بود. مدیر کل امور موزه ها،اموال منقول تاریخی و فرهنگی تاکید کرد: در صورت ساخت این موزه ها،بخش قابل توجهی از اهداف سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در نگهداری از آثار میراث فرهنگی کشور معرفی آن به هموطنان و علاقه مندان به فرهنگ ایران زمین محقق خواهد شد. به گفته حجری، در حال حاضر 12 طرح مربوط به موزه های منطقه ای در نقاط مختلف کشور مراحل ساخت را پشت سر می گذارند و دو طرح نیز در دست مطالعه قرار دارد. این مقام مسوول در سازمان میراث فرهنگی با یادآوری اینکه دولت مجموعه سازمانی میراث فرهنگی را در ساخت این موزه ها همراهی می کند، افزود: برآوردها نشان می دهد که ساخت این موزه ها در کشور نیازمند 150 تا 200 میلیارد تومان اعتبار است که باید ظرف امسال و سال آینده اختصاص یابد. حجری ادامه داد: دولت تاکنون نزدیک به 40 میلیارد تومان از این اعتبار را به سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اختصاص داده است. ** حمایت از راه اندازی موزه های خصوصی مدیر کل امور موزه ها، اموال منقول تاریخی و فرهنگی حمایت از راه اندازی موزه های خصوصی در کشور را سیاست دیگر این سازمان در سال 91 عنوان کرد و گفت: قانون برنامه پنجم توسعه این وظیفه را بر دوش سازمان میراث فرهنگی نهاده است. وی توضیح داد: در صورتی که فردی بخواهد از بناهای ارزشمند میراث فرهنگی برای راه اندازی یک موزه خصوصی استفاده کند، اداره کل موزه ها همکاری و حمایت لازم را در مرمت این بنا و آماده سازی و تجهیز ساختمان برای تبدیل آن به موزه انجام خواهد داد. حجری اعطای تسهیلات بانکی به علاقه مندان راه اندازی موزه خصوصی در سقف اعتبارات سنواتی را از دیگر اقدامات اداره کل موزه ها عنوان کرد. ** رشد 55 درصدی بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی در نوروز مدیر کل امور موزه ها، اموال منقول تاریخی و فرهنگی درباره آمار بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی در نوروز نیز گفت: حدود 11 میلیون و 162 هزار و 158 نفر در این ایام از موزه ها و اماکن تاریخی کشور بازدید کردند که نسبت به سال گذشته 55 درصد رشد داشت. وی افزود:استان های فارس، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین آمار بازدید کنندگان را به خود اختصاص دادند. حجری تاکید کرد: بر اساس بلیت های فروخته شده تخت جمشید، حافظیه شیراز، کاخ موزه سعد آباد و موزه تبریز بیشترین بازدیدکننده را در نوروز داشتند. وی یادآور شد: آمار یاد شده مربوط به موزه ها و اماکن میراث فرهنگی و تاریخی است که تحت نظارت و مدیریت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قرار دارند و اگر آمار مربوط به بازدید از موزه های خصوصی و مراکزی که تحت مدیریت دیگر نهادها و ارگان ها به آن افزوده شود، این رقم رشد چشمگیری خواهد داشت.