نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

تضاد آمارها، تعداد مسافران نوروز 91 را با ابهام روبه‌رو ساخت

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گردشگري ـ درحالي در اواخر اسفند سال 90 خبرهايي مبني بر حذف آمارهاي "نفر سفر" در نوروز 91 منتشر شد که اين نحوه ارائه تعداد مسافرت‌هاي انجام شده در کشور مورد نقد کارشناسان گردشگري بود؛ چراکه اعلام آمار 120 ميليون نفر سفر در نوروز سال 89 با توجه به جمعيت 70 ميليوني ايران غير منطقي و دور از تحليل‌ها و روش‌هاي محاسباتي منطقي به نظر مي‌رسيد. بدين ترتيب "سيد حسن موسوي" رييس نو پاي سازمان ميراث و گردشگري به عنوان يکي از اقدامات اوليه خود، ارائه آمار "نفر سفر" را در نوروز 91 حذف کرد. وي در جلسه اعضاي ستاد تسهيلات سفرهاي کشور عنوان کرده‌بود: «قصد نداريم "نفرسفر" را اعلام کنيم بلکه مي‌خواهيم رشد سفر را درصدي به ‌دست آوريم، زيرا ممکن است اعلام "نفرسفر" ميزان رضايت‌مندي را به همراه نداشته باشد. درواقع رشد سفر را براساس داده‌هاي سازمان‌هاي ذي‌ربط اعلام مي‌کنيم.» ولي گويي اعلام آمارهاي نوروزي حتي با حذف "نفر سفر" به دليل تضادي که در آمارهاي اعلام شده توسط سازمان‌هاي ذي‌ربط ديده مي‌شود باز هم با ابهام روبه‌روست چراکه از يک سو "شهريار افندي زاده" رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي از جابجايي 40 ميليون مسافر تا 12 فروردين با سيستم حمل و نقل عمومي از طريق جاده‌اي، هوايي، دريايي و ريلي خبرداده‌است که 33 ميليون نفر از طريق حمل و نقل عمومي جاده اي، 3 ميليون و 800 هزار نفر از طريق حمل و نقل دريايي، يک ميليون و 400 هزار نفر از طريق شبکه ريلي و بقيه با حمل و نقل هوايي جابجا شده‌اند و از ديگر سو در خبري به نقل از او عنوان شده: «41 ميليون و 849 هزار و 500 مسافر از 25 اسفند ماه سال 1390 تا 13 فروردين ماه سال 1391از طريق وسايل حمل و نقل عمومي و جاده‌اي جابه‌جا شده‌اند.» به گفته رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، دستگاه‌هاي تردد شمار اين سازمان در 325 نقطه از جاده‌هاي اصلي و 227 دوربين تردد 150 ميليون وسيله نقليه را ثبت کرده‌اند که در مقايسه با مدت مشابه پارسال 15 تا 17 درصد رشد داشته است. وي همچنين در مصاحبه ديگري خاطر نشان کرد: «تردد مسافراني که از طريق وسايل حمل و نقل جاده‌اي و عمومي انجام شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش و هشتاد و شش صدم درصد رشد داشته‌است.» در اين ميان "منوچهر جهانيان" رئيس ستاد تسهيلات سفرهاي کشور از رشد سي و سه و نه دهم درصدي مجموع سفرهاي نوروزي تا روز دوازدهم فروردين 91 خبر داده‌است و ميزان اقامت مردم در مراکز اقامتي اعم از هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، کمپ‌هاي اقامتي، منازل استيجاري، مدارس و چادرهاي مسافرتي را با بيست و چدرصد رشد نسبت به مدت زماني مشابه در سال گذشته عنوان کرده‌است. اين تضاد در اعلام درصد رشد مسافران نوروزي سبب بوجود آمدن ابهام در آمارهاي اعلامي از سوي سازمان‌هاي ذي‌ربط شده‌است. گويي با وجود اختصاص بودجه براي تنظيم و تهيه آمار گردشگري کشور و جلوگيري از تناقض آماري، هنوز نتوانسته‌ايم طرح جامع آماري گردشگري کشور را پايه‌گذاري کنيم.