نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كشف بزرگترین گنج روسیه در شهر سنت پترزبورگ

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/01/15
بزرگترین گنج تاریخ معاصر روسیه كه به یك خاندان اشرافی روس تعلق داشت، از قصر متعلق به آنان در شهر 'سن پترزبورگ' این كشور كشف شد. به گزارش ایرنا، كانال دوم تلویزیون دولتی روسیه روز دوشنبه اعلام كرد: این گنج شامل دهها كیلوگرم انواع ظروف نقره ای متعلق به قرن های هجده، نوزده و بیستم میلادی است كه در قصر خاندان 'نارشكین' كه از آثار تاریخی سنت پترزبورگ محسوب می شود، كشف شده است. این گنج بزرگ در 40 گونی در اتاقی مخفی قرار داشت كه بدون در بود و تنها محل دسترسی به آن دریچه ای در كف اطاقی در طبقه سوم قصر بود. بر پایه گزارش كانال تلویزیونی روسی، یك كارگر ساختمانی در حین كار برای مرمت ساختمان به صورت اتفاقی متوجه دریچه مخفی در كف اتاقی در طبقه سوم شد. گنج واقع در این اتاق شامل انواع ظروف ناهارخوری نقره ای و قاشق و چنگال ها و تنگ های آبخوری و استكان های نقره ای بود كه در روزنامه های سال 1917 روسیه (در بحبوحه انقلاب اكتبر شوروی) پیچیده شده بود تا به دست بلشویك ها نیفتد. گفته می شود تمام ظروف انبار شده در این اتاق برای جلوگیری از خرابی و خوردگی، سركه اندود شده بود. این ظروف به خانواده نارشكین تعلق داشت كه از اشرافیان درباری روسیه تزاری بوده و علامت ویژه این خاندان بر همه ظروف نقش بسته كه نشانگر اصالت آنها می باشد. 'ولادیسلاو كریلوف' رییس بخش مبارزه با سرقت آثار تاریخی اداره پلیس سن پترزبورگ به كانال دوم تلویزیون روسیه گفت: این گنج كه در واقع سرویس های نهارخوری ویژه مهمانی خاندان درباری نارشكین می باشد، در نوع خود بی نظیر است در این گزارش گفته شد: این گنج بقدری غیرعادی است كه حتی كارشناسان موزه دولتی آرمیتاژ شهر سنت پترزبورگ هم اذعان دارند كه قبلا با چنین گنجی برخورد نكرده اند. 'مارینا لوپاتو' رییس بخش اروپای غربی هنرهای دستی موزه معروف آرمیتاژ گفت: این بزرگترین گنج نقره ای است كه تاكنون در روسیه به دست آمده است و با توجه به اینكه بسیار نفیس می باشد باید در موزه نگهداری شود. در گزارش كانال دوم گفته شد كه اگر قصر نارشكین بازسازی نمی شد بسیار بعید بود كه این گنج یافت شود و شاید دهها یا حتی صدها سال در اتاق مخفی دست نخورده و بدور از چشم مردم باقی می ماند. منبع خبری روسی با اشاره به وجود قصرها و مراكز تاریخی فراوان در روسیه از جمله در شهر سنت پترزبورگ پیش بینی كرد در آینده هم چنین گنج هایی در مقیاس های كوچكتر كشف شود. در گزارش كانال دوم همچنین خاطرنشان شد كه قصر درباری نارشكین در سنت پترزبورگ پس از كشف گنج بی نظیر ،بطور شبانه روزی نگهبانی و محافظت می شود و ساختمان به دزدگیرهای ویژه مجهز شده است و این احتمال وجود دارد كه در آن گنج های مخفی دیگری هم وجود داشته باشد.