نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

متقاضيان سفرهاي زميني، قيد ارز مسافرتي را بزنند!

تعداد بازدید : 207
تاریخ : 1390/12/28
خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گردشگري ـ آخرين هفته سال و در آستانه تعطيلات نوروز، زماني را در پيش داريم که بسياري از هم‌وطنان عازم سفرهاي خارجي مي‌شوند و سال جاري با توجه به افزايش نرخ ارز و گراني،‌ تعداد زيادي براي کاهش هزينه‌ي سفر،‌ راه زميني را برگزيده‌اند. اما اوضاع ارز، به شکل ديگري نيز اين گروه از مسافران نوروزي را درگير کرده است. طبق اطلاعيه بانک مرکزي در سفرهاي زميني به هر مسافر معادل 400 دلار ارز تعلق مي‌گيرد که لازم است مسافر با در دست داشتن بليت اتوبوس،‌ فيش عوارض خروج،‌ شناسنامه و پاسپورت به بانک مراجعه کند. ولي به گفته مسافري که 28 اسفند عازم ترکيه است،‌ 3 روز پيش يعني 21 اسفند،‌ پس از آن که آژانس بليت‌ها را صادر کرد براي دريافت ارز به بانک مراجعه کرده است. اول متوجه مي‌شود که بين بانک‌ها تقسيم کار صورت گرفته و بانک‌ ملي به زائران و بانک ملت به مسافران مقاصد ديگر اختصاص يافته‌اند. يکي ديگر از مسايلي که متقاضيان ارز در مراجعه به بانک با آن مواجه مي‌شوند، محدوديت سهميه روزانه هر شعبه بانکي است که به همين دليل گويا بانک‌ها از هفته‌ها قبل از مسافران ثبت‌نام به عمل آورده‌اند. در روزهاي اخير مسأله‌ي ديگري براي مسافران مشکل ايجاد کرده و زمينه ترديد به دفاتر خدمات مسافرتي را به‌وجود آورده است و آن درج اشتباه نام مسافر در بليت اتوبوس است. به عنوان نمونه از يک گروه 12 نفره، نام 3 نفر اشتباه در بليت درج شده و با وجود آن که تغيير نام در بليت اتوبوس سخت نيست و مسافر براي دريافت ارز،‌ نياز به بليت مطابق با نام شناسنامه‌اي دارد، آژانس ابتدا حاضر به تصحيح نشده و تنها با اصرار مسافر،‌ در نهايت اين کار را انجام داده است. پس از طي مراحل فوق يعني دريافت مدارک از آژانس و ثبت‌نام، در گام آخر، بانک با استناد به آن که ارز به ديگر متقاضيان برسد از گروه 5 نفره مسافران به 4 نفر ارز داده و نفر پنجم را به روز بعد منتقل کرده است. علاوه بر تمام اين موارد،‌ برخي دفاتر خدمات مسافرتي نيز به مسافران زميني مقاصد مختلف از جمله ارمنستان اطلاع داده‌اند که سهميه ارز مسافران زميني لغو شده است. با پي‌گيري‌هاي صورت گرفته مشخص مي‌شود دليل اين امر صدور تعداد زيادي بليت‌هاي تقلبي است. با در نظر گرفتن شرايط فوق و روزهاي تعطيل،‌ مي‌توان اضطراب و سردرگمي مسافران سفرهاي خروجي زميني را متوجه شد. به طور قطع با اين شرايط مسافر نمي‌تواند به ارز مسافرتي اتکا کرده و ناچار است ارز به قيمت آزاد تهيه کند. به همين دليل با وجود افزايش تقاضا از آنجا که صرافي‌ها نرخ دولتي ارز را روي تابلو درج مي‌کنند به احتمال زياد قيمت ارز در بازار آزاد نيز افزايش خواهد يافت.