امروز دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶25 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

زادگاه آتاتورک در یونان موزه شد

 زادگاه آتاتورک در یونان موزه شد
208 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/05/28
: تاریخ

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ درفضای  اختلافات فرهنگی، سیاسی و رقابت‎های شدید همه جانبه میان دو کشور ترکیه و یونان، خانه آتاتورک در شهرتسالونیکی واقع درجنوب یونان بازسازی و به صورت موزه آماده دیدار با علاقمندان به زندگی این شخصیت تاریخ ترکیه است.
 
به گزارش حریت با پایان عملیات بازسازی ومرمت خانه‌ای در تسالونیکی که زادگاه و محل اقامت" مصطفی کمال آتاتورک "بود، این خانه توسط وزیر گردشگری و فرهنگ ترکیه افتتاح شد.
 
به گزارش حریت عملیات بازسازی خانه زادگاه آتاتورک در" تسالونیکی "در پی شکایت مکرر وزیر فرهنگ ترکیه از خطر تخریب این اثر آغاز شد.
 
این تلاش‌ها پس از مدت ها بحث و مذاکره با دولت یونان و فعالیت‌های" احمت داود اوقلو " وزیر خارجه ترکیه و با پشتیبانی مالی یک تاجر ترک به نام "سردار بیلگیلی" صورت گرفته است.
 
به گفته بیلگیلی این پروژه دوران تاریخی مشخصی اززندگی آتاتورک را از 1880 تا 1940 دربر می‌گیرد و از دوران کودکی تا پایان عمراو را به بینندگان موزه شرح می‌دهد.
 
همچنین تاثیر زندگی در منطقه بالکان و آموزش‌های دوران مدرسه بر افکار و روند زندگی آینده او از جمله اهمیت سیاسی و اجتماعی و جغرافیایی هردو منطقه بالکان و ترکیه درکرونولوژی زندگی او همراه با فیلم و عکس به زبان‎های ترکی ، انگلیسی و یونانی به بینندگان عرضه می‌شود.
 
خانه وزادگاه آتاتورک در تسالونیکی همواره سبب بروز نوعی بحث و مناقشه میان برخی یونانیان و ترک‌ها شده است. این موضوع سبب شده که یونانیان او را ازمردم آلبانی و مقدونیه بدانند و در ترک بودن او تردید کنند. درحالی که ترک‌ها با اشاره به شواهد تاریخی درباره مادر و پدرش، او را یک ترک عثمانی ساکن تسالونیکی می‎دانند.

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: