نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کشف کهن‎ترین فسیل انسانی اروپا در اسپانیا

تعداد بازدید : 207
تاریخ : 1392/05/20


خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ کهن‎ترین فسیل انسانی اروپا در اسپانیا کشف شد.
 
یک تیم بین‎المللی از محققان اعلام کردند که موفق به کشف فسیل بدست آمده از انسان "هومونید"یا راست قامتان اولیه در غرب اروپا شده‎اند که کهن‎ترین فسیلی است که تا کنون از این نوع انسان بدست آمده است.
 
طبق همین گزارش تاریخ این فسیل‎ها  به عصر شکل گیری نخستین کلنی‎ها از این نوع انسان دراروپای غربی پس از خروج از افریقا باز می‎گردد.
 
طبق همین گزارش یافته‎های اخیر شامل فسیلی از دندان است که درجریان کاوش‎های باستان شناسی در سایت "بارانکو لئون" در منطقه ای در جنوب شرقی اسپانیا کشف شد و تاریخ آن 1.4 با استفاده از چندین تکنیک مدرن تاریخ یابی ازجمله  روش ESR ، به 1.4  میلیون سال  پیش باز می‎گردد.
 
این فسیل دندان انسانی درون بستری متشکل از سنگ مصنوعی لیتیک و بقایای یک پستاندار بزرگ ماقبل تاریخ یافته شده است.
 
پیش از این نیز منطقه دیگری در رشته کوه‎های شمال اسپانیا رکورد کشف کهن‌ترین فسیل انسان اولیه را در غرب اروپا داشت.
 
فسیل دندان‎ها به عنوان دندان‎هایی متعلق به گونه‎ای از انسان "هومو "که شامل انسان مدرن و گونه‎های نزدیک به آن‎هاست، شناسایی شده است که در میان رسوبات  سطح D  چینه شناسی بدست آمده است.
 
با این همه محققان هنوز گونه انسانی که دندان‎ها به آن‎ها متعلق است ، شناسایی نکرده‎اند اما محل کشف فسیل در اروپا که عموما منطقه‎ی مرتبط با انسان "هومو ارکتوس "و شکل گیری نخستین کلنی‎های این نوع انسان دراوراسیا از زمان خروج از افریقاست، نکته تعیین کننده‎ای است.
 
دراین محل آثاری نیز از مواد و ابزارهای سنگی انسان اولیه از جمله سنگ چخماق و سنگ آهک و کوارتزیت بدست آمده است که نخستین بار در تنگ "الدوای" در شرق افریقا توسط" لوییس نیکی" دردهه 1930 کشف و شناسایی شده است.
 
محققان نمونه‎ای ازصورت زن بالغ هومو ارکتوس، به عنوان یکی از اجداد نخستین انسان مدرن و براساس مختصات علمی بازسازی کرده‎اند که در موزه تاریخ طبیعی اسمیتسونیان نگهداری می‎شود.