امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

گردشگری درمانی کوبا به لطف «مارادونا» رونق می‌یابد

گردشگری درمانی کوبا به لطف «مارادونا» رونق می‌یابد
282 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/05/13
: تاریخ

دولت کوبا قصد دارد با استفاده از شهرت «دیه‌گو مارادونا‌»، گردشگری درمانی را در این کشور رونق بیشتری دهد.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، دولت کوبا قصد دارد از شهرت «دیه‌گو مارادونا‌»، اسطوره فوتبال آرژانتین برای جذب گردشگران درمانی به این کشور استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه‌، مسئولان صنعت گردشگری کوبا که کشورشان در سال‌های اخیر یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در جذب گردشگر بوده است، برای جذب بیشتر گردشگران درمانی روی شهرت مارادونا حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

مارادونا طی سال‌های اخیر و بویژه در دوره حکومت فیدل کاسترو بارها برای درمان اعتیادش در کلینیک‌های این کشور بستری شد و حال مسئولان صنعت گردشگری کوبا قصد دارند با استفاده از شهرت وی، گردشگران درمانی بیشتری را به این کوبا بکشانند.

هزینه انجام درمان‌های پزشکی،‌ خدمات زیبایی و ترک اعتیاد در کلینیک‌های کوبا بین ۱۵ تا ۲۰ درصدی انجام آن در کلینیک‌های اروپا و آمریکا است. به همین دلیل طی سال‌های اخیر گردشگران درمانی کوبا رشد چشمگیری داشته است و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند این کشور در سال‌های آتی در کنار کاستاریکا به یکی از مقاصد برترگردشگری درمانی قاره آمریکا تبدیل شود.

کوبا که از نظر سطح بهداشت عمومی جزو ۱۰ کشور برتر جهان محسوب می‌شود، در سال گذشته میلادی میزبان دو میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر بود که بیش آنها به طور متوسط ۱۱ روز در این کشور اقامت کرده‌اند.

در حال حاضر ۸۰ درصد گردشگران کوبا از کشورهای کانادا، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بوده‌ و بیشتر آنها عوامل متعددی از جمله هزینه‌ اقامت بسیار پایین، تنوع غذایی، سرویس‌دهی مطلوب و سواحل پاک و زیبا را از علل انتخاب کوبا به عنوان یک مقصد گردشگری اعلام کرده‌اند.

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: