امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

وزیر گردشگری مصر : به گردشگران ایرانی امید داریم

وزیر گردشگری مصر : به گردشگران ایرانی امید داریم
335 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/05/01
: تاریخ

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ، «هشام زعزوزع» ، وزیر گردشگری مصر با اشاره به کاهش روند کاهش گردشگران مصر در چند سال اخیر ، حضور گردشگران ایرانی را نویدبخش آینده‌ای درخشان برای صنعت گردشگری این کشور دانست .
به گزارش خبرگزاری منا ، وزیر گردشگری مصر با اشاره به اینکه حضور گردشگران ایرانی می‌تواند آینده خوبی را برای صنعت گردشگری مصر رقم بزند گفت : ما نباید مسئله گردشگری را به سیاست گره بزنیم .

وی مدتی قبل نیز اعلام کرده بود که انتظار می‌رود نزدیک به ۲۰۰ هزار گردشگر ایرانی طی نیمه دوم سال جاری به مصر سفر کنند و درآمد احتمالی آن نیز به ۲۵۲ میلیون دلار برسد .
در ماه مارس نخستین گروه از گردشگران ایرانی پس از ۳۰ سال راهی مصر شدند و از جاذبه‌های گردشگری این کشور دیدن کردند . البته سفر گردشگران ایرانی به مصر به دلایلی در ماه آوریل متوقف شد ، اما پس از آن وزیر گردشگری مصر اعلام کرد که این سفرها نیمه دوم ژوئن از سرگرفته خواهد شد .

مصر در سال ۲۰۱۱ به واسطه حوادثی که به برکناری «حُسنی مبارک» ، رییس جمهور این کشور انجامید با کاهش شدید گردشگر مواجه شد و تنها میزبان ۱۰ میلیون گردشگر بود . این در حالیست که این کشور در سال ۲۰۱۰ با قرار گرفتن در بین ۱۰ مقصد برتر گردشگری جهان ، میزبان نزدیک به ۱۵ میلیون گردشگر بود .
صنعت گردشگری یکی از ارکان اقتصاد مصر بوده و حدود پنج میلیون نفر از نیروی کار این کشور بطور مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت به کار اشتغال دارند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: