امروز پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶24 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا

فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا
235 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/04/29
: تاریخ

فلورانس همه را تحت تاثیر قرار می‌دهد ، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگران دنیا و پایتخت هنر ایتالیاست . شهر به لحاظ مساحت کوچک به نظر می‌رسد ، اما تاریخ ، فرهنگ و هنری به غایت وسیع و شگفت‌انگیز و قدیمی دارد ؛ همانند رم به یک موزه بی‌سقف دیدنی می ماند و جای جای شهر شما را شگفت‌زده خواهد کرد . شور و حرارت مردم و توریست‌های بی‌شمارش از سرتاسر گیتی هم روحی منحصر به ‌فرد به زیبایی‌های شهر تزریق کرده است . فلورانس بدون شک از زیباترین شهرهای دنیاست .
قرار گرفتن فلورانس در دره‌ کوه و در کنار رود آرنو زیبایی‌هایش را صدچندان نموده است . مرکز شهر باستانی فلورانس که میراث جهانی یونسکو به ‌شمار می‌رود ، بسیار رویایی است . دور این قسمت از شهر دیوار‌هایی قدیمی کشیده شده تا محافظ شاهکارهای هنر و معماری آن باشد . این بناها و مجسمه‌ها انگار هر لحظه داستان‌های هنر ، جنگ و زندگی را برای گردشگران بی‌شمار این شهر تعریف می‌کنند .

کلیسای جامع فلورانس (دوئمو) ، نماد زیبای شهر است . به نام دیگری هم می‌خوانندش : کلیسای سنتا ماریا دل فیوره . گنبد آجری ‌رنگ و بزرگ کلیسا اولین چیزی ‌است که به چشم می‌آید ، وارد کلیسا که می‌شوید ٤٦٤ پله عجیب و باریک را باید طی کنید تا به بالای گنبد برسید . منظره شهر از بالای آن به قدری زیباست که به بالارفتن از آن ‌همه پله می‌ارزد .
فلورانس شهر موزه‌ها ، آثار هنری و گالری‌های نقاشی است . یکی از موزه‌هایی که دیدنش همیشه توصیه می‌شود ، گالری اوفیتسی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های نقاشی دنیاست . تعداد آثار و تنوع سبک‌های نقاشی موزه گیج‌کننده است و ساختمان بسیار زیبایی دارد . موزه‌ آکادمیا ، خانه مجسمه معروف داوود ، شاهکار میکل‌آنژ است . تندیس مرمری داوود از شاهکارهای هنری عصر رنسانس محسوب می‌شود و آن‌قدر بی‌نظیر است که گردشگران زیادی را به گالری آکادمیا می‌کشاند . دو بدل از این مجسمه در دو جای دیگر شهر نیز وجود دارند : بالای تپه میکل‌آنژ و میدان سینیوریتا .

فلورانس میدان‌های زیبا (پیازا) و قصرهای رنسانس دیدنی (پالازی) متعددی دارد . همراه با صدها کلیسا و موزه و گالری و آتلیه . میدان سینیوریتا در مرکز شهر قدیمی ، معروف‌ترین میدان شهر است و نمایشگاه روبازی است از مجسمه‌ها و تندیس‌ها . قرار گرفتن قصر وچیو ، سالن قدیمی شهرداری در میدان نیز ، ضیافتی ساخته از هنر و تاریخ ؛ و نوای موسیقی ، صدای همیشگی این منطقه ، این ضیافت را پرشکوه‌تر کرده است .
فلورانس زیباست و سوژه‌های خوبی نیز برای عکاسان دارد . یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای عکاسی ، پونته وچیو یا پل کهن است ؛ قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پل رودخانه آرنو . پل وچیو همیشه مملو از توریست است و پُر از مغازه‌های زیور‌آلات . از کنار پل وچیو می‌توانید به باغ‌ دی بوبولی و قصر پیتی نیز سری بزنید : باغی بزرگ و پرنشاط و قصری معروف و عظیم ، پُر از گالری‌های مختلف نقاشی ، جواهر و لباس‌های سلطنتی ‌.

ایتالیا مهد طراحی ، مُد و خرید است و ویترین‌گردی و خرید از تفریحات همه شهرهای ایتالیایی‌ محسوب می‌شود . خرید جواهر ، چرم و کارهای هنری در فلورانس وسوسه کننده است . بخصوص که چرم‌های فلورانسی اعتبار خاصی نیز در دنیا دارند . میدان سن لورنزو و مارچتو نوئوو از بهترین مکان‌ها برای خرید در فلورانس است . مغازه‌های سوغاتی فروشی در همه جای شهر پراکنده‌اند و نمونه‌های کوچک تابلو‌های معروف و آثار مهم نقاشی و مجسمه‌سازی این شهر را دارند .
نمونه‌هایی که یادگاری‌های بسیار خوبی از پایتخت هنر ایتالیاست . وجود بازارهای روباز غذا و لباس و عتیقه نیز در فلورانس بسیار باب است و بسیار دیدنی . فلورانس بهار و پاییز بی‌نظیری دارد . زمستان‌هایش طاقت‌فرسا نیست ، ولی تابستان ، خصوصاً مرداد می‌تواند بسیار گرم و مرطوب باشد . رستوران‌های فلورانس متنوع و جذابند . غذای بد در فلورانس پیدا نمی‌شود !

فرقی هم نمی‌کند که چه قیمتی بپردازید ، از مزه‌ غذا همیشه راضی خواهید بود . بیشتر رستوران‌های خوب شهر در منطقه سنتا کروچه قرار دارند . از آنجایی که ایتالیا سرزمین پاستا و پیتزا و بستنی است ، پیتزای ایتالیایی را همه جا می‌توانید پیدا کنید ، از دکه‌ها گرفته تا رستوران‌ها . بستنی‌های فلورانس (جلاتو) نیز از بهترین‌های دنیاست . از دستش ندهید !
رستوران‌های مرکز شهر طبیعتاً گران‌ترند ، ولی هر کدام که علامت پریمی را پشت شیشه‌شان داشته باشند ، پاستا و دیگر غذاهای ایتالیایی را با قیمت خوبی عرضه می‌کنند . قیمت غذا در رستوران‌های معمولی بسته به مکان و نوع رستوران می‌تواند بین ٦ تا ٢٠ یورو باشد . هتل در فلورانس مانند دیگر شهرهای ایتالیاست .

بین ٨٠ تا ١٥٠ یورو برای یک اتاق دو نفره . شهر بزرگ نیست و به راحتی پیاده و با اتوبوس همه جای شهر را می‌توان زیر پا گذاشت و شهرگردی کرد . به همین دلیل مکان هتل نقش تعیین‌کننده‌ای ندارد . اگر وقت‌تان اجازه می‌داد باغ‌های تاریخی اطراف شهر را نیز حتما ببینید . در نهایت فلورانس را باید راه رفت ، باید پیمود ، به تمام میادین و خیابان‌ها و پل‌هایش باید سر زد ، از جلوی قصرها و گالری‌ها و موزه‌ها رد شد و روح شهر را همه جا تنفس کرد . فلورانس را باید از نزدیک لمس کرد .
دیدنی‌های فلورانس : کلیسای جامع (سنتا ماریا دل فیوره) ، کلیسای سن لورنزو و میدان سن لورنزو ، گالری اوفیتسی ، موزه آکادمیا ، پیتی پالاس (قصر پیتی) ، قصر وچیو ، پارک بوبولی ، میدان سینیوریا ، تپه میکل‌آنژ ، میدان میکل‌آنژ (میکلآنجلو) ، پل وچیو ، میدان سنتا کروچه ، کلیسای سنتا کروچه ، موزه برجلو ، فواره پیتون

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: